Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért távolodik el a legtöbb...

Miért távolodik el a legtöbb ember, az "ideális" emberi formáktól?

Figyelt kérdés

Kövérek, túlsúlyosak, elhízottak... szóval formátlanok. Hol marad az eszményi testfelépítés? A többséget mintha nem is érdekelné, nem is törekedne rá!

Merre tart az emberiség?! :(



#ideális #ember #eszményi
2013. máj. 10. 22:08
 1/9 aspikami ***** válasza:
54%
Az előbb volt egy ugyanilyen kérdés, csak máshogy megfogalmazva. Amúgy neked nem tök mind1 ,h h néz ki a másik ember? Foglalkozz magaddal. (és mielőtt vki belekötne, nem, nem vagyok túlsúlyos)
2013. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Az emberiség a vesztébe rohan, ami elől te sem menekülsz, mert ilyen f sz kérdéseket írsz ki, Ms. Tökéletes
2013. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert az "ideális emberi forma" egy elvont fogalom, nem a valóság. A valóságban minden ember egyedi génkészlettel rendelkezik, és ha belegebed a mozgásba és diétázásba sem lesz egyformán karcsú és izmos. Meg aztán nem feltétlenül éri meg pusztán esztétikai okokból (mert azért némi súlyfelesleg még nem mindjárt jelent egészségügyi kockázatot is) egész életedben a mérlegtől rettegni.
2013. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, nekem nem mindegy, hogy a másik ember hogy néz ki! Először is az én környezetemet rontja, másodszor sajnálom hogy szenved (még ha nem is vallja be), harmadszor pedig nem vagyok olyan önző,hogy csak magammal törődjek!


Egyébként nem akarok senkit cikizni, csak kiváncsi vagyok, hogy mások hogyan vélekednek erről!!!

2013. máj. 11. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a fene az "eszményi emberi testfelépítés" ? Ma ez, száz évvel ezelőtt más volt, még régebben megint más volt.

Egy ember értékét nem az határozza meg, hogy mi a tömeg/(magasság négyzet) indexe.

Volt annak idején egy gúnyos bon mot arról, hogy milyen az ideális árja német: "Szőke, mint Hitler, magas, mint

Goebbels és sovány, mint Göring."

2013. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerintem az ideális emberi forma nem a korok izlésétől függ! Attól, hogy a kövér, vagy a sovány a divat.

Ideális, amikor az ember egészséges csontozatán, egészséges szervek, egészséges mennyiségű izom, egészséges bőr, stb. van. Nincs rajta felesleges zsír, hajlékony, ruganyos, nem gyenge... mindene jól működik, ahogy kell, ahogy DaVinci lerajzolta, ahogy egy ókori görög atlétát ábrázoltak, ahogy optimális körülmények között kellene, hogy legyen, legalább megközelítőleg! Bőrszín, hajszín mindegy!

2013. máj. 18. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, nem ezen a levelezőlistán kezdte el cikizni embertársait, hanem élőszóban.

Allah végtelen bölcsességében majd saját pénzével fogja ezt visszafizetni a kérdezőnek, vagyis a kérdező is hamarosan túlsúlyos lesz.

(Az első szüléstől, a stressztől, anyóspajtás zabálási szokásainak az átvételétől....)

2013. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te nem ismersz engem, és az akaratomat....
2013. máj. 26. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán az értékrendszer vagy az akaratgyengeség miatt. Ez csak a személyes véleményem, le lehet pontozni nyugodtan, de egyetértek a kérdezővel.


Törődni másokkal, mások egészségével, megtudni az okokat, amiért valaki egészségtelen, elhízott, nem hinném, hogy rosszindulat, vagy mások dolgába való beavatkozás lenne.


Én is szívesebben élnék egy egészséges szép világban, ahol az embereknek van némi testkultúrájuk, nem a szemetet tömik magukba és nem restellnek mozogni, adni magukra. Ez persze valamilyen szinten utópisztikus gondolat, sajnos. :)

2013. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!