Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás közben meztelen az ember?

Altatás közben meztelen az ember?

Figyelt kérdés
Vagy adnak ruhát, amit én veszek fel vagy letakarnak? Csak katéterezés lesz. Akkor ébresztenek fel amikor már a szobában vagyok vagy amikor befejezték a beavatkozást? Hogy kerülök az ágyamb majd? Fog látni valaki teljesen meztelenül? Ettől félek csak.
2013. máj. 12. 18:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én nem félek semmitől csak attól, hogy vetkőznöm kell. Nekem elég a tudat is, hogy megláttak. Még anyukám előtt se vagyok hajlandó levenni a ruhámat. Orvosok előtt már megszoktam, hogy a pólómat, esetleg melltartót le kell vennem, de mást nem.
2013. máj. 12. 19:31
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

igen meztelen leszel de gondolom alul le leszel takarva mivel a szívedet katéterezik.csatlakozom az előttem szólóhoz

mire odakerülsz ez lesz a legkisebb gondod.hidd el a műtőben

nem arra figyelnek hogy te meztelen vagy e vagy sem ők már több ezer ilyet láttak

2013. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor minek kell alul is levenni a ruhát? Idióták ezek.

Nekem mindig mindenhol az a legnagyobb gondom, hogy meglátnak. Tudom, hogy nekik olyan a testem mint egy autószerelőnek egy csavar de akkor is, nekem nem olyan. Én ezt nem akarom. Már most mindjárt elsírom magam. Szerintem vagy letépik rólam a ruhát vagy először elaltatnak.

2013. máj. 12. 19:40
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem idióták. A ruhát fertőtlenítős cuccban ki kéne mosni. Mindennek sterilnek kell lennie a műtőben.
2013. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha szívkatéterezés lesz, akkor vagy a combodnál vagy a csuklódnál//felkarodnál fogják az ereken keresztül felvezetni a katétert. Számomra is fura, hogy ennyire ki vagy akadva azon, hogy majd meglátnak meztelenül, gondolom nőgyógyásznál még nem voltál. De persze elfogadom, nekem is vannak olyan félelmeim, ami más számára felfoghatatlan. Hidd el, a kórházi személyzet tényleg nem úgy tekint a meztelenségre, ahogy az átlag ember, bár gondolom tudod és ez sem vigasztal.

Amúgy miért van szükség a beavatkozásra? Szívritmuszavar vagy fejlődési rendellenesség? Nagyon bátor vagy, hogy ettől a részétől nem félsz ;) 23/L

2013. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat is, hogy nyaknál is szokták. Ritmuszavar. Túl szégyenlős vagyok, rövidnadrágot se hordok soha. Én azt nem értem, hogy magától a beavatkozástól miért félnek az emberek.. :D nekem az nagyobb kín, hogy nem lehet rajtam ruha. Nőgyógyásznál nem voltam még de nem is nagyon leszek a közel jövőben, az biztos. Mindig az van bennem, hogy vajon az emberek mit gondolhatnak rólam ha meglátnak, mindezt ruhában, hát akkor ruha nélkül.
2013. máj. 14. 15:17
 17/20 anonim ***** válasza:

Lépj ki egy picit önmagadból. Ha te orvos lennél vagy ápoló, aki rengeteg meztelen emberi testet lát a munkája során és különben is, az a célja, hogy segítsen ezeknek az embereknek, akkor te gondolnál bármi negatívat/pozitívat, ha meglátsz egy 16 éves lányt meztelenül? Mert nem hiszem. Azt értsd meg, hogy ez egyedül téged zavar és te stresszelsz rá ennyire erre a dologra, tehát ezt neked kell megoldanod magadban. Mások nem a te szemeiden keresztül látnak téged. :) Gondolkozz majd el, hogy miért zavar ennyire, ha mások látnak, mitől vagy ennyire szégyellős? Biztos vagyok benne, hogy vannak benned mélyen elrejtett szorongások, fájdalmak, amiket fel kell majd oldanod idővel (de ez már egy másik történet lesz).

Jelenleg gondolj arra, hogy hamar túl leszel a műtéten, utána remélhetőleg egyébként sem találkozol majd a téged műtő doktorokkal és az ápolókkal, szóval visszatérhetsz majd a barátokhoz, családhoz. :) Viszont ez a műtét jó alkalom arra, hogy rádöbbentsen a szorongásaidra, ezek okaira és a későbbiekben majd ezt is orvosolhasd (lehet, hogy nem ártana majd beszélgetned egy pszichológussal, ha úgy érzed).

Kitartást és mihamarabbi gyógyulást kívánok!

2013. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én ha orvos lennék nem érdekelne, hogy kinek milyen a teste, de engem sok minden nem érdekel ami mást igen. És sajnos nem látok bele a fejekbe, hogy ki mit gondol éppen és attól, hogy ő orvos és egy szót sem szól, attól még lehetnek gondolatai. Persze, lehet, hogy eszébe sem jut de mi van ha mégis?

Leginkább azért mert vannak hormonproblémáim és megszoktam már, hogy takargatom magam, meg amúgy sem szeretem ha látnak.

2013. máj. 15. 16:41
 19/20 anonim ***** válasza:

Bár kétlem, hogy ez így lenne, de mi van akkor, ha eszébe jut valami, ha meglát? Mi fog történni? Mert szerintem semmilyen hatással nem lenne a te életedre, ha mégis így történne. Ő meggyógyít, mert ez a hivatása, te jól leszel, és minden megy tovább.

Szerintem épp emiatt kellene kicsit könnyedebben venni ezt a dolgot.

2013. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, az orvosokat nem érdekli a tested, te leszel a 10 ezredik betegük. Komoly munkát végeznek, komoly felelősséggel, arra kell koncentrálniuk.
2023. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!