Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol + vérnyomás gyógyszer?

Alkohol + vérnyomás gyógyszer?

Figyelt kérdés
Hello ednyt 5mg-os vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedek erre ihatok alkoholt és ha igen akkor mennyit? Lehet valami bajom tőle?

2013. jún. 2. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy papír, amit úgy hívnak, hogy betegtájékoztató. És abban benne szerepel, hogy az adott gyógyszerre vonatkozólag milyen előírásokat kell betartani, pl. az alkoholfogyasztást illetően.
2013. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alkohol fokozza az ednyt vérnyomáscsökkentő hatását. Leeshet a vérnyomásod.
2013. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy a kérdezőnek nem segíthetek lebeszélni a dologról, de az én példám talán jó tanulsàg lehet. 10 éves korom óta szednem kell Ednyt 5 mg gyógyszert, egy ideje 2 szemet naponta. Néhány éve iszogatok miközben szedtem a gyóyszert. Sokáig nem tudtam, hogy napközbn sem szabad szeszes italt fogyasztani gyógyszer szedése közben. Mindeddig így tettem, és az utóbbi alkalmakkor ivás után pár órával rosszul lettem. Legutóbb majdnem meghaltam. Az egészség nem vicc, ezt legalább, ha mást nem, komolyan kell venni! Ezért ne igyunk vérnyomàs csökkentőre
2015. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!