Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogyni feltételek nélkül,...

Fogyni feltételek nélkül, boldogan? Létezik-e a "lustáknak" valamilyen fogyási praktika, ami nem pénztárca függő? Olyan mozgás, amire szívesen vállalkozunk akkor is, ha a munkától elfáradtunk?

Figyelt kérdés
Sok diétát, sportolási lehetőséget megnéztünk, kipróbáltunk párat, de olyan időbeosztással élünk(napi 10-14 órát dolgozunk), hogy nehéz bármelyikkel egyeztetni. Sajnos, ha van egy kis időnk pihenni, szívesebben nassolunk tévézve. Párommal könnyebben menne, de nehéz rávennem, hogy mozogjunk, egyedül kevésbé vagyok kitartó :(
2013. jún. 9. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak a sport részéhez tudok most hozzászólni, de ezek alapján valami olyasmi kéne, amit mindketten tudtok csinálni saját erőforrásból, hogy beleférjen az időrendetekbe.


Gondoltatok pl futásra, biciklizésre, akár egyszerűen erdőjárásra (ha van a környéken)?

2013. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Gyerekek vannak? Szerintetek mi az oka az elhízásnak? Ha bármiféle mozgást választanál mi lenne az?
2013. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már az is érne valamit, ha a tv előtt nem nassolnátok. Fogyni nem fogtok tőle, de legalább nem szedtek fel újabb ledolgozandó dekákat/kilókat. De a szobabringát pl. tv-nézés közben is meg lehet tekerni és még a párodnak sem kell felkelni a fotelból. Ha nem is sokat, de azért az is levisz valamit. A hatékony fogyókúráért pedig sokat kell dolgozni.
2013. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Napközben olyat egyetek, ami egészséges, és nem rakódik rátok pluszba... Ebédeljetek krémleveseket, pl répakrémleves, másodiknak mondjuk barna rizs hússal.


Ha a tévé előtt nassoltok, akkor olyat egyetek, ami szintén nem hízlal, például kölesgolyók, búzacsíra, almaszeletek, stb.


Hétvégente vagy hetente egy délután menjetek el fallabdázni, vagy jógázni mondjuk. A fallabda felpörget, megmozgat, de mégis szórakoztató, én személy szerint gyűlölök futni, mert megunom, és csak küzdök saját magammal végig. De ha elmentek együtt mondjuk egy jógaórára, az nem szenvedés, együtt is vagytok.


Ezekre csak heti egy órát kell rászánni, mondjuk egy péntek estét. Így másnap ha nincs munka, akkor pihenhettek otthon, tehát az sem baj, ha valami ütőset, fárasztót csináltok.


Vehettek egy aerobik dvd-t, és csinálgathatjátok otthon. Van, amelyik direkt elfoglalt embereknek való, tehát van rajta ilyen gyors, fél órás program is. Ha van reggel időtök, akkor is csinálhatjátok, de lehet munka után is. Fél óra igazán nem sok idő:) Ha meg nagyon nasizhatnékotok van, mondom, szeleteljetek fel pár répát és/vagy almát, és rágcsáljátok el azt az esti sorozat alatt:)


De elmehettek sétálni is kettesben, vagy ha megoldható, járhattok biciklivel munkába, az is úgy mozgat meg, hogy észre sem veszed.:)


Sok sikert;)

2013. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

- Előző évben elég sokat kerékpároztunk, heti 2-3 alkalommal 30-40km-eket, de sajna kerékpárjaink eléggé fel kellene újítani, hogy biztonsággal használhassuk. Futással próbálkoztunk, de a térdeink és bokáin nehezen bírják. A sétát kevésnek érzem (heti 2-3 alkalommal sétálunk pár órát).

-Én 39, párom 45 éves, gyermekeink már nagyok.

Nálam az ok a kor lehet, az elmúlt egy évben rám "szökkent" kb 8kg :( Szeretünk mozogni, de nehezen indulunk neki és a kitartásom is kevés (vagyis ha látom, hogy a páromnak éppen nincs kedve, könnyen lemondok én is az aznapi mozgásról)

-Szobabringából kettő kellene és egy is sokba kerülne jelen anyagi helyzetünkben.

2013. jún. 9. 12:15
 6/7 A kérdező kommentje:

Volt idő, hogy kerékpárral jártam dolgozni (napi 2x8km), hajnali 5kor indultam, párom elkísért, így ő is mozgással kezdte a napot. Amióta a takarítást is elvállaltam a munkahelyemen és az ídőjárás is ennyire kiszámíthatatlan, nem merem bevállalni a délutáni bringázást hazafelé :(

Kipróbáltuk a DVD mozgát is, sajna egy hónap után elhagytuk.

Az étkezési- nassolási ötleteket köszi :)

2013. jún. 9. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobabringából miért kell kettő? Abból egy is elég, lehet felváltva tekerni. Nem kell a legdrágábbat megvenni, ami mindenféle kütyüvel fel van szerelve. Elég egy olyan is, amin az erősség állítható. Nem feltétlenül kell a bringával méretni, hogy mennyi kalóriát égettél el, hány métert tettél meg stb. Ezek a szerkentyűk különben is hamar elromlanak. elhatározod, hogy napi x percet tekersz indulásnak, utána napról napra többet, közben állítasz az erősségén, hogy jobban kelljen nyomni, és ennyi. Azt nem kell egyszerre tekerni mind a kettőtöknek. Egy egyszerűt már 10.000 Ft alatt is kapsz. Nekem is az van és napi edzésnek szerintem megteszi (ha nem is a legszuperebb, de drágábbra nekem sincs pénzem).
2013. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!