Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroidot kell szednem és...

Szteroidot kell szednem és azóta szőrösödök. Létezik valamilyen antiszőr-tabletta ez ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos muszáj a szteroid, nem tudom abba hagyni, bár nem dózis, viszont azóta erősen szőrösödök, pedig mindig is szőrtelen típus voltam, szinte teljesen, és megőrülök, ha egyszőrös majom lesz belőlem.


Létezik valamilyen gyógyszer erre, ami esetleg a szőrösítő hatását semlegesíti a szteroidnak?


Ez tulképpen egy hormonális folyamatba nyúl bele? és azt így kívülről lehet íránytatni más hormonokkal vagy akármivel?



2013. jún. 10. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:

a szteroidnak sajnos ez a mellékhatása. javítani úgy tudsz rajta, hogy gyantázol(ez gyökerestől tépi ki a szőrszálakat, emiatt gyengíti is azokat egy idő után).


vagy beszélj az orvosoddal, hogy váltsatok másikra. sokféle szteroid van, és igazából ugyan az is a hatásmechanizmusa, ha gyulladás vagy allergia miatt kell.

2013. jún. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mé??meztelencsiga jobb???
2013. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan orvost, aki nem szteroidokkal gyógyít. Ténkre fogsz menni.
2013. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, a meztelencsiga határozottan jobb!


az a gond h hiába, nálam már nincs más megoldás.


viszont az tényleg érdekelne h esetleg vannak sokkal korszerűbb szteroidok amelyeknek nincs ilyen mellékhatása ?

2013. jún. 10. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj konzultálni egy természetgyógyásszal!

Azt tudom, hogy a fodormenta levele csökkenti a szőrösödést, mert az androgén hormon ellen fejti ki a hatását. De mindenképp beszéld meg ezt az orvosoddal, mert nem tudom hogy mi a betegséged, és nehogy még rosszabb hatást érjen el a tea, mint amilyen most van! Nem tudom hogy milyen gyógyszert szedsz, és mi a bajod, ezért nem mondom, hogy már holnap menj a bioboltba és vegyél fodormenta teát! Először mindenképp konzultálj az orvosoddal!!!

2013. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sajnos durva ... mondhatom nyugodtan h most már itt élet vagy halál a tét és jelenleg már felvitték napi 2x 250 mg-ra, és még emelni akarják.

de oks köszi, megpróbálom. sztem amikor a kérdést írtam, az még csak allergiás dolog volt, most annál jóval keményebb a helyzet sajnos, már nem kérdés a steroid csökkentése se

2013. júl. 12. 14:15
 7/7 A kérdező kommentje:

figyusz és még milyen mellékhatásai vannak nálad eddig?

ezt hallom másoktól h hajhullás meg szőrösödés meg pajzsmirigy tönkremenetele, vese, cukor elszállása, egyéb ... szal megér ennyit ? vagy tényleg elgondolkodik az ember pro és kontra, de nehéz kérdés.

2013. júl. 13. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!