Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betegéletút! Valaki tapasztalt...

Betegéletút! Valaki tapasztalt már hasonlót? és mit tudnék tenni a valótlanságok eltüntetéséért?

Figyelt kérdés

HOSSZÚ! DE TANULSÁGOS!


Én már nem először néztem meg az elektronikus ügyfélkapun a betegéletutamat, de már régebben is ledöbbentem azon, hogy abszolút valótlan adatok voltak benne, azaz egy vagon olyan orvos és vizsgálat de még kórház is, amiket még csak nem is láttam életemben.

A csúcsa az volt, hogy fiú létemre még állítólag nőgyógyásznál is voltam, sőt nőgyógyászati receptet is váltottam ki (szerintük)!!!


Na most ez nekem fokozottan kínos, mert pl csak egyszer kellett, hogy egy kórházi informatikai rendszerbe bekerültek valótlan diagnózisok is, és onnantól már ment a kavarodás a maga útján, mert persze a következő szakrendelés már automatikusan is bele tette a még csak oda se illő diagnózisokat is, és hiába akartam magyarázkodni, természetesen esélytelen.


De kértem már kivizsgálást is az elektronikus rendszerben, naná megkaptam a választ, hogy ők bizony kivizsgálták, és mindent rendben találtak. Hát hogyne ...


Persze, hát onnantól kezdve, hogy csak egy orvos beír a rendszerbe valami baromságot, utána már lavina-szerűen megy az összes többihez is, és természetesen a dokumentációval nincs gond, azt hiába vizsgálják.


Aztán írom, hogy nekem is ez miért extra kínos:


Voltam egyszer egy igen fogyatékos belgyógyásznál, sajnos műtét miatt kötelező volt, azaz igazából szükségem se lett volna rá, na de a kis kedves beírt nekem 5-6 diagnózist, én meg csak lestem, hogy ezt mégis honnan szedte, de ha felszólalok ellene, akkor persze megkapom, hogy én nem vagyok szakorvos, azaz nem tudhatom és kész.


Igen ám, még ezt is le..arom, csak éppen mondok egy durva példát:

én több évig dolgoztam Egyenlítői Guíneában, na aki ismeri a helyet, az tudja, milyenek a viszonyok, azaz pl ott a legjobb kórház is olyan, hogy 5-6-szor simán belém vágták ugyan azt a branült, még egy kis alkoholos fertőtlenítésért is úgy kellett cirkuszolnom, na lényeg, hogy nem igazán európai viszonyok sok értelemben.

Ennek köszönhetően (mivel átestem egy vagon betegségen), elég sokat voltam "kórházban", és szépen nagyjából az összes létező vénámat elcseszték, szép kis vénagyulladások lettek, még örültem h egyáltalán helyre jöttek, csak persze a nyom, a hegek ott vannak. Azóta bárki meglát, az az első gondolat h tuti narkós vagyok. Tudjátok, milyen ciki? Lassan már strandra se merek menni ...


Így történt ez drága belgyógyász főo nőnél is, aki kérdés nélkül úgy automatikusan beírta a diagnózisok közé nekem, hogy "drogdependencia, abúzus ismeretlen pszichoaktív szerrel". Hát hurrá. És ez aztán ment szépen az összes létező szakrendeléshez is persze, aztán ahány kórházi / szakrendelői papírt kaptam, mindegyiken automatikusan már szerepelt is.


Szerintetek ideges lettem? ha meg erősebben kezdek el cirkuszolni vele, akkor jön a szöveg, hogy jaj magának pszichiátriai kezelésre van szüksége, és még örülhetek, hogy eddig erőszakkal nem vittek be, hiszen "csak egy narkós" vagyok....


És akkor jönnek az ilyen kényesebb témák, mint jogosítvány-hosszabbítás, sportorvosi engedély és stb, és természetesen mindegyiket megtagadják erre hivatkozva, és jogsit is a sokadik fellebbezésre sikerült nagy nehezen hosszabbítanom aztán.


Ti mit tennétek? A panasz már nem elég, mert mint írtam, simán visszaírják, hogy "kivizsgálták az ügyet, és természetesen a főorvosnő dokumentációja rendben van".

Hát hogyne lenne rendben, ha egyszer azt írta be nekem csak úgy hasra ütés-szerűen? És az a nagy gond, hogy én is csak utólag vettem észre, hiszen nem is feltételeztem volna, hogy egyáltalán bármilyen diagnózist beír rólam szó nélkül (amiről azóta felvilágosítottak, hogy ez eleve képtelen elvárás, mert akkor nem kapna semmilyen OEP-támogatást a szakrendelő, azaz rá vannak kényszerítve valamilyen dg adminisztrálására).


Tehát mit tennétek? Csak mert volt egy vagon vénagyulladásom, abszolút érthető okokból, ő így ránézésre, és kérdés nélkül megállapította h narkós vagyok, és ennyi, pont. Aztán most a betegéletutamat nézve meg hanyatt vágom magam, mert nagyjából mindenhol szerepel (ott is, ahol tehát nem voltam!).


Ti mi a frászt tennétek? Pereljem be? vagy mit? Pofozzam meg? Hát most már ott tartunk, hogy nem merek még egy rheumatológushoz se elmenni, mert még az ő ambuláns lapján is ott lesz a dg. Agyrém ez az egész, de szívesen vennék ötleteket!

Létezik egyáltalán megoldás?



#diagnózis #betegéletút #orvosi visszaélés
2013. jún. 13. 07:27
 1/8 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy offolok, de ezt hol és hogyan lehet megnézni? mert engem is érdekelne.
2013. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
regisztrálnod kell az okmányirodán (kb 1 perc), és akkor be tudsz lépni, meg tudod nézni minden létező adatodat 10 évre visszamenőleg ... ezt pl TAJ alapján kidobja neked időrendben (az már kérdés, hogy mennyire valósan).
2013. jún. 13. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:
köszi, csak mert kiváncsivá tettél :)
2013. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oké, nézd csak meg! nekem már pár ismerősöm megnézte, és a legtöbbnél volt valami gixer!

elméletben lehet jelenteni a problémát, csak tök felesleges, majd kapsz egy formalevelet, hogy kivizsgálták és minden rendben azt annyi. sztem rá se néznek ...

2013. jún. 13. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy ideiglenes ügyfélkapuval nem engedi, az internetes aláírásosat meg nem tudom hogyan kell :(
2013. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem kell aláírás! de milyen az az ideiglenes?

én regisztráltam, és már este tudtam is nézni mindent.

2013. jún. 13. 13:03
 7/8 anonim válasza:
Helló nem tudom aktuális e még de én most pont ebbe a helyzetbe vagyok én is nőgyogyásznál jártam és még receptet is váltottam ki szerintük mi a megoldás?
2015. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

mármint fiúként? nézd, nincs megoldás. pereskedhetsz évekig, úgyis bebizonyítják, hogy természetesen ott jártál, ha pedig végképp képtelenség az egész (mint most esetedben a nőgyógyászat), akkor majd jönnek a szöveggel, hogy jaj elnézést, a gép rossz helyre írta, de javítottuk.

Azóta én már nagyon sokat jártam körbe a témát, és tulképpen még engem csesztek le, hogy ugyan már, ne legyek ilyen szőrszálhasogató, hiszen a kórházak ez után kapják a pénzt, azaz tök természetes h nem létező kezeléseket is elszámolnak, még az se ritka, h az 1-2 napja halott emberek nevére is. Védekezni képtelenség, mert mindegyik kórháznak saját belső rendszere van, a te aláírásod sehova se kell, ők meg azt gyártanak, amit éppen akarnak ... és akkor itt vége is a történetnek.

Gondolj csak bele! Te szépen nyaralsz a Bahamákon, és közben keletkezik egy pszichiátriai zárójelentésed, mert éppen van egy rosszakaród pl. Tudsz ellene védekezni? Nagyon nehezen, de talán ez esetben valahogy kimagyarázzák. de ha ennyire durván nem tudod őket cáfolni, akkor semmi esélyed.


Ezt az egész rendszert kéne megreformálni, nagyon egyszerű, mindössze a beteg aláírásához kötni bármilyen dokumentum kiállítását, hogy legalább a jelenlétét igazolja. De persze ez senkinek sem érdeke, mivel akkor a kórházak kb csődbe mennének (mármint még jobban), így aztán dehogy akarnak ők visszaellenőrizhető dokumentálást! Akkor hogy csalnának? Félig ez amolyan össztársadalmi érdek is persze kis hazánkban, csak egy gond van vele: hogy a beteg szívja meg ... ennyi.

De mire jutottál egyébként?

2015. márc. 1. 19:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!