Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a nagyimat az...

Hogy vegyem rá a nagyimat az ivásra ebben a melegben?

Figyelt kérdés

Kint van 37°C, bent 30°C, és a nagyim nem iszik vizet, de közben csodálkozik, hogy miért érzi magát rosszul. Nem elfelejti, mint sok más öreg, hanem kifejezetten nem szeret vizet inni meg mást sem, csak édes üdítőket.

Hiába magyarázom neki, hogy ilyen nyári melegben többet kell inni. Másnak is van ilyen nagyszülője? Ti hogy veszitek rá őket az ivásra?


2013. jún. 19. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Csinálj neki limonádét. Vagy higított gyümölcslevet.

Eszik levest, gyümölcsöt? Az is folyadék.

Plusz, sok idős embernél az is baj, hogy nehezen állnak fel, nehezen mennek el a vízért. Készítsd neki oda!

2013. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen,ráadául nem is lakik közel,nem tudok rá figyelni.

hivogatom,kérdezem,beszélek a lelkére,hogy ha nem iszik és elájul a napon,akkor hogy fog a dédunokával játszani.

Ilyenkor észbekap és iszik,limonádét,gyümilevet.

2013. jún. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Odakészítem, nem az a probléma, hogy sokat kell neki felugrálni, hanem az, hogy meg kell innia valamit, ami jóformán ízetlen. (víz)
2013. jún. 19. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam bele tenni egy kis citromlevet. Vagy keverj szörpöt, jól behűtve. Igaz ebben is van cukor, de legalább folyadék! Reméljük nem tart sokáig ez a túl meleg.
2013. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Nekem már csak a nagyapám él, de vele nincs ilyen gond. Ő ilyenkor 4-5 liert is megiszik, mindig az ágya mellett van a vizes palack, meg ilyenkor hetente viszünk neki 4 karton ásványvizet.

Nekem a barátnőm az aki nem hajlandó inni sajnos. Még a normál időkben is nehezen iszik, még üdítőket is alig, volt olyan hónap amikor a napi folyadékmennyisége volt 1 liter. Az nagyon kevés.

Most szombaton amikor mentem hozzájuk akkor azt vettem észre hogy délután amikor odaértem házuk előtt a mentő és a barátnőmet viszik e éppen mert rosszul volt. Magas volt a vérnyomás mert sűrű volt a vére, és kevés folyadék volt a szervezetében plusz nagyon sötét volt a vizelete is.

Hiába mondjuk neki hogy igyon napközbe folyamatosan, sajnos nem mindig képes rá, én meg nem vagyok mindig mellette mert 1 órányira lakunk egymástól. Ha busszal mennék akkor jó másfél óra vagy több mire odaérek.

Persze minden órába amikor ráírok vagy beszélünk telefonon megkérdezem tőle hogy ivott-e azóta, persze az megint más ha mondja, de biztos vagyok benne hogy ma maximum 2 liter folyadékot ivott meg, és nem 3-4 litert ahogy kellene.

Csak odafigyeléssel lehet rávenni az ilyen embereket, másképp nem.

2013. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!