Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hulla...

Miért van az, hogy hulla fáradtan lefekszem és nem tudok utána aludni? Nagyon kimerítő így lenni, ötlet?

Figyelt kérdés

Tegnap este is csukódott le a szemem már a film közben, amit néztem, ki is kapcsoltam, elmentem aludni.

Előtte egész nap friss levegőn voltam, tanultam is valamennyit, és úsztam is, meg dolgoztam a kertben, aztán meg nem bírok aludni. ötlet, tanács valami?


2013. jún. 19. 18:58
 1/9 imrerobi válasza:
37%
Egy nagy qfirc azt menni fog.
2013. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyire rendszeres? Mennyire régóta van ez? Mennyit jár az agyad, amikor lefekszel? Mennyi és mikor iszol kávét?
2013. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Több lehetőség is van:


- Ha pl. nem a megszokott időpontban fekszel le csinálhatsz akármilyen fárasztót, végigdolgozhatod a napot, akkor sem bírsz aludni, mert a szervezeted belső óráját megzavarod. Főleg ha korábban fekszel le, mint szoktál, nem fogsz tudni elaludni. Ha meg idegesíted magad azon hogy mindjárt reggel van, akkor esélytelen. Mindig úgy oszd be az idődet, hogy legyen legalább 8 óra hossza legalább az alvásra. Idősebbeknek 6-7 óra is elég lehet, de 6 a minimális,

- még lehet hogy valamin folyamtosan gondolkozol és azért nem bírsz elaludni,

- a nagy melegben takarózz ki, ha nem bírsz elaludni,

- ha hidegebb van, akkor a lábadat takard be,

- legyen jól szellőzött a szoba legalább alvás előtt legyen az ablak tárva nyitva, akár ventilátorral is átszellőztetve, ha csukott ablaknál nem bírsz aludni, mondjuk valami zaj miatt.

- úgy aludj, hogy a fejed körül hidegebb, a lábad körül melegebb legyen. (saját tapasztalatból írom ez utóbbit.)


Kapásból csak ennyi hibalehetőséget tudok így látatlanban írni :D

2013. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valamilyen gyógynövényteát pl. kamillát vagy citromfüvet :) nekem mindig beválik.
2013. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy lefekvés előtt igyál egy pohár langyos tejet! :D Az is segít! Kapcsold ki az agyad!

A 4. válaszoló válaszához hozzáadnám még a kakukkfüvet! :)

2013. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igyál egy Redbull-t lefekvés előtt.
2013. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kávét soha nem iszok, az agyam néha jár, de nem sosem szokott három óra hosszat.

Egyelőre csak három napja tart, de heti egyszer minimum előfordul

2013. jún. 19. 21:51
 8/9 anonim válasza:
Mialatt fekszel, és aludni próbálsz, ne agyalj semmin, próbálj nem gondolni semmire. Nem 100%-os módszer, de javít az esélyeken.
2013. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

lehetseges, hogy erzekeny vagy az idojarasi frontokra - ezek okozhatnak alvatlansagot, foleg ha melegfront kozeledik.

Probalj meg meditalni. az agyad tiltakozni fog ellene, nem akarja csinalni es ezert inkabb elalszik - nalam bevalt.

2013. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!