Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívkatéterezés után mennyi...

Szívkatéterezés után mennyi idő után lehet ismét ugyanolyan az életem?

Figyelt kérdés
Tegnap égettek ki egy eret a szívemben.A lábamon kívül ahol a sebek vannak semmi nem fáj.Dohányoztam előtte,de most nem tudom milyen hatással lenne rám.Tegnap óta nem gyújtottam rá,de azért már hiányzik. Tudom,hogy nem jó dolog meg alapból is káros,de ideges vagyok miatta.
2013. jún. 20. 14:13
 1/4 Miklós G. ***** válasza:
Tegnap égettek ki egy eret a szívében??? Ezt nem igazán tudom elképzelni, tekintve, hogy a szívben nem nagyon vannak "feleslegesnek" tekinthető erek. Valószínűleg ritmuszavar állt a háttérben, aminek a kóros gócpontját keresték meg a combvénán felvezetett katéter segítségével, valamint azt ott elektromos-rádiófrekvenciával koagulálták (elégették). Így szüntetve meg a kóros ingerület képzését, illetve átvezetését. A kérdésére a válasz pedig, biztosan kell mennie kontrollra, a kardilógusa ismeri az állapotát, erről csupán Ő tud helytálló választ adni Önnek.
2013. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Miklós G. ***** válasza:
57%

U.i. az idegeskedés és a stressz nem hatékony a keringés számára, de korántsem olyan káros, mint a cigaretta. Más módszerekkel is lehet enyhíteni a megvonási tüneteket. Amik úgy is csak átmenetileg tapasztalhatók.


Mihamarabbi felépülést, egészséget és füstmentes életet kívánok Önnek!


Üdv!

M.G.

2013. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eret égettek ki.Vele született betegségem volt.12 éves koromig évente kellett járnom ultrahangra,mert azt hitték megvastagodott egy ér a szívemben. Nemrég derült ki,hogy az nem megvastagodott ér volt hanem 2 ér volt,és emiatt ugrált fel a pulzusom 170re. Szóval tudom mit csináltak velem.A kórházi leleten is rajta van
2013. jún. 20. 15:02
 4/4 A kérdező kommentje:
és három hónap múlva kell kontrolra mennem :) de azért köszönöm a választ :)
2013. jún. 20. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!