Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vastagbélrákom lehet?

Vastagbélrákom lehet?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és Hipochonder! a legkisebb panasznál is a legrosszabbra gondolok..! most azt vettem észre, hogy elég sokat fogytam az utóbbi 2 hónapban. cirka 6-7 kilót! lehet hogy a sok stressz, de gondolni kell erre is hogy MIVAN HA MÉGIS?! .. elég sokat fáj a hasam, nem nagyon van étvágyam.. székletem az jelenleg normális.

vastagbélrákom lenne?



2013. jún. 22. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mész orvoshoz, ha problémád van? Lehet, hogy már nem bírja a képed?
2013. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
voltam már vele orvosnál! azt mondta hogyha véres székletet, és továbbra is fogyást tapasztalok, akkor menjek vissza, és csinálnak vastagbéltükrözést. meg valami széklet vizsgálatot.
2013. jún. 22. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor tégy úgy!
2013. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A vastagbélrák nem a 15 éveseket veszélyezteti. Milyen hipóhóder vagy, hogy ezt sem tudod?
2013. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
tudom!!.. de mégis gondolok erre is..
2013. jún. 22. 11:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Ebben a nagy melegben senkinek nincs étvágya, és mindenki(aki erra hajlamos) az az fogy. Én is , és még normálisnak sem mondható a székletem, mert mindíg hasmenés jellegű. És nincs vastagbélrákom.

Ja, és 15 évesen sok a sterssz?

2013. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
félek a kül. féle betegségektől! ma pl. vakbélgyulladás tüneteivel megyek orvoshoz. :S
2013. jún. 22. 11:10
 8/12 anonim válasza:
Inkább a matek házit kéne megcsinálni. Ha Nyh-án laksz délután beülünk az Omniába és megoldunk 2 másodfokú egyenletet.
2013. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem, Sajnos nem ott lakom..
2013. jún. 22. 11:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ezt a hypochonderséget meg kellene oldani, mert borzasztó lesz az életed. Ha sokszor jársz mindenféle tünettel az orvosok nyakára és beigazolódik, hogy semmi bajod , akkor egy idő urán nem vesznek komolyan.

El kellene menned pszichológushoz , hogy miért van ez, miért kapaszkodsz a tünetekbe, miért túlzod el. Ennek megvan a lelki eredete, melyet egyedül nem tudsz megoldani.

Szóval az alapvető okot kell felderíteni és neked is jobb lesz és az orvosoknak is :)

A betegségektől való félelemben nem jó élni, nagyon-nagyon nem jó. Ha ezen nem tudsz változtatni még most egy életre beleragadsz.

Kellő önismerettel és önbizalommal ezt le lehet küzdeni.

A pszichológus nem mondja meg, hogy mit kell csinálni, erre nincs egy egységesen használható recept. Együtt gondolkodtok és derítitek ki, hogy mi az alapja a túlzott reakciódnak a tünetekre.

Most még menj el a vastagbél tükrözésre és ha az negatív, akkor keres egy jó szakembert.

2013. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!