Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő? Kullancs csípés.

Mi a teendő? Kullancs csípés.

Figyelt kérdés

Szóval párommal az elmúlt napokban kirándultunk, és kullancsos lett. Bennem már sokszor volt és sokszor szedtem ki magamnak és már másnak is.De most valamiért egy olyan kis ragaszkodó kullancsot fogtunk ki akit csak 3x-ra sikerült kihúzni, 2x véletlen ahogy a csipesz megcsúszott megnyomtam, és a szívószerve is benn maradt.( bár az majd kilökődik)

Nagyon aggódom h mivel csöppet megnyomtam kihúzás közben talán valami baja lesz páromnak.Mi a teendő?

A csípés helye csak enyhén épphogy piros.


2013. jún. 23. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak figyelnetek kell a csípés helyére. Ha piros közép, fehér udvar és azon túl piros kör alakul ki, akkor orvos. Nézd meg gugliban milyen egy lyme fertőzött kullancs csípés nyoma képeken.
2013. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem biztos hogy baj lesz ebből

A média szereti reklámozni ezt hogy minden kullancs fertőző, bennem is volt már kullancs, nem egyszer, és volt hogy szépen felszívta magát a mocsok majd piros volt a helye. Ha a feje benn maradt az nem baj mert már amúgy is halott a lényeg az hogy a teste ne maradjon benne, ahol a lényeg van. Ha csak egy kicsit öklendezte vissza a vért akkor valószínű semmi nem lesz, de nem minden kullancs fertőző.

Ilyen esetben célszerű kirándulás előtt és közbe befújni magatokat kullancs riasztóval.

Mint már mondtam bennem is volt kullancs elég komolyan piros lett a helye mert csak 2-3 nappal később lett észrevéve, de elmentem dokihoz és mondta hogy semmi bajom nem lesz, nem is lett.

Persze ha marad nyoma még holnapután is akkor célszerű elmenni vele dokihoz hogy megnézzék, de nem feltétlen jelent problémát.

2013. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most néztem pár perce épphogy picit piros körülötte.. persze a szívószerv még nem lökődött ki.Remélem nem lesz baj, köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 23. 16:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt olyan, hogy nekem is bent maradt a fej. Elég sokáig visszatérő viszketésem volt a helyén. Elmúlt, aztán előjött. Ez volt a hatása a kullancs által befecskendezett anyagnak nálam.
2013. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk semmi ilyesmi tünet nem tapasztalható,csak kis pirosság körülötte.
2013. jún. 23. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a csípés után természetes a pirosság. Ez néhány nap alatt elmúlik. Ha a csípés után 2-3 héttel megjelenik egy piros,gyűrű alakú folt,akkor kell orvoshoz menni.
2013. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!