Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire bízhatok a háziorvosb...

Mennyire bízhatok a háziorvosban és az asszisztensében itoktartás kérdésében?

Figyelt kérdés
Egy olyan betegséggel keresném fel, ami nem szeretném, ha kiderülne bárki számára, csak én és a férjem tudunk róla, meg a kezelőorvosom. A háziorvos a betegállományba vételhez kell. Az a gond, h a doki és az asszisztense az egész család háziorvosa és egyben jóbarátja :( Mennyire bízhatok abban, h nem kerül napvilágra a betegségem??
2009. okt. 16. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szabad orvosválasztás van, menj másik dokihoz.
2009. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Bár elvben köti az orvosi titoktartás, de az én tapasztalatom szerint semennyire sem szabad bízni abban, hogy be is tartja. A mi háziorvosunk rendszeresen elmondta a szüleimnek (már felnőtt koromban is!), hogy éppen mikor, miért mentem hozzá. Most (majd' 40 évesen)a férjemmel és édesanyjával ugyanaz a háziorvosunk. Anyósom mindent megbeszél a dokival, a legapróbb részletekig!

Szóval, ha nem akarod, hogy kitudódjon, az a biztos, ha átkéred magad egy másik orvoshoz.

2009. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jó orvos és emberileg is kedvelem őt. Biztos rosszul esne neki, ha csak úgy átkérném magam máshoz. Meg sajnálnám is, mert eddig mindenben segített, nagyon rendes. Meg a szülőknek is fura lenne, h miért kértem át magam máshoz, mikor nekik is én ajánlottam őt. Áhh.. tudom, hogy sakk-matt :( Nagyon rossz ez így :(
2009. okt. 16. 11:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, meg főleg az asszisztensnőjétől félek, ő elég pletykás.
2009. okt. 16. 11:47
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Az asszisztensnőt is köti a titoktartás. Az hogy pletykás az egy dolog,de attól még téged nem fog nevén nevezni a betegségeitekkel kapcsolatban, ha esetleg mondjuk a kolleganőjének vagy barátnőjének pletykál is. Főleg nem a családtagjaidnak. Igen szoktak az orvosok és aszik is beszélgetni bizonyos esetekről, egymás közt, de nem a családtagoknak.Amúgy 9 éves szakmai pályafutásom alatt, nem találkoztam olyan esettel, ami tényleg olyan iszonyatosan titkolni való lenne. A betegség betegség, nem pedig titokban tartandó szégyen...

Egy asszisztensnő.

2009. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem akkor is a másik orvos választása a megoldás erre az esetre. Lehet, hogy teljesen véletlenül szólja el magát, de lehet hogy nem.

Ha ennyire titokban akarjátok tartani, akkor másik orvos kell. Általában nemi betegségeknél szokott felmerülni ez a kérdés...

2009. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
jah, de azokkal nem írnak ki valakit táppénzre....
2009. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

és vannak másmilyen nemi betegségak is..pl.az amit a nagy betűkkel neveznek nevén :S

bár remélem nem az :(

2009. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem nemi betegségről van szó. És már 18 is elmúltam jópár éve.
2009. okt. 16. 12:34
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
gondoltuk, mivel már férjed van :)
2009. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!