Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy háziorvosnak illik eleget...

Egy háziorvosnak illik eleget tenni a kérésnek hogy akkor írjon ki betegszabira ha kérem, betegségtől függetlenül? Végül is erre jó a háziorvos-másra úgyse nagyon.

Figyelt kérdés

A helyzet: a munkahelyem nem akar elengedni a nyáron szabira. Mi lenne ha lemennék a háziorvoshoz és kérném írjon ki betegnek a kért és meg nem kapott szabi idejére?

Persze kilóg a lóláb, de hát én úgy hallom más is épp ezt csinálja. Pl. egy kollegám költözött és kért szabit a költözés idejére. Nem kapott. Hát elment betegállományba és ennyi.


2013. júl. 4. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van amelyik kiír,van amelyik nem.

Nem szabadna,elvileg.

Előző háziorvosom még durva hasmenéssel,gyomorrontással se akart kiirni,le is cseréltem.

A mostaninak simén meg lehet mondani,hogy nyaralásra nem maradt elég szabi,irjon már ki majd 3-4 napra nyaralás végére,kiír.

2013. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez konkrétan csalás, és az orvosodat megbüntethetik érte. A munkáltatódnak joga van ellenőrizni, hogy te tényleg beteg vagy-e (persze nem szokták).

Ez csak akkor működik, ha jóban vagy az orvosoddal, és nem hangoztatod hogy ő semmire sem jó.

2013. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ezt hogyan teszi meg?


hogy te tényleg beteg vagy-e

2013. júl. 4. 10:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem illik eleget tennie a kérésednek. Ha megteszi, akkor tedd össze a kezed és remegj neki hálaimát, de amit kérsz tőle az konkrétan csalás és a praxisát kockáztatja vele.


És igen, a munkaadó ellenőrizhet. A volt barátom munkahelyéről kimentek hozzá személyesen, hogy otthon van-e és fekszik-e.

2013. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem mehet ki a munkáltató ellenőrizni hogy fekszik-e a betegszabin levő.

Tudom,hónapokig voltam betegszabin egy műtét után,direkt megkérdeztem munkajogászt,hogy mi a törvény.

Nincs ilyen hogy kimegy ellenőrizni a munkáltató,hisz a beteg orvoshoz jár,nem lehet mindig otthon,illetve egy műtét után egyre többet kell sétálni,esetleg gyógytornászhoz járni,és társaságba is,hogy ne legyen depressziós se,minél hamarabb épüljön fel.

1-2 napos megfázást leszámitva nincs az a betegség amivel otthon lehet feküdni munkáltatót várva.

2013. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Láttatok már táppénzes papírt?

Rajta van, hogy "kijárhat - tól - ig"

Pl. 10-től 14 óráig, egyébként legyen otthon a beteg.

2013. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

jó. 10-14-ig kijárhat egyébként legyen otthon?

jó. akkor átköltözök a haveromhoz, és ott fekszek.

a munkáltatóm meg jöhet az üres lakást nézni.

ki írhatja nekem elő hogy épp a lakásomban kell épülnöm?

hátha a haver vidéki telkén gyógyulok?

2013. júl. 4. 11:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem jósolok neked hosszú munkaviszonyt...
2013. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

azért erre megjegyzem hogy hét éve dolgozom itt, és mindig kiadták a szabim. most levették a fizetést + a szabit se akarják kiadni + nem fizetik a túlórát.

na most amilyen az adj'isten olyan...

ha ők így, én is így.


Nem jósolok neked hosszú munkaviszonyt...

2013. júl. 4. 11:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem eddig mindig üresen volt hagyva a kijárhat -tól-ig

Érdekes is lenne,hogy kimehetek 10-12-ig,két hét táppénz,engem meg megbüntetnek,mert egyik reggel mentem 7re vérvételre,mikor otthon kellett volna feküdnöm.Vagy elmentem boltba 9kor,mert egyedül élek,és kutya se hoz.

10:33 voltam

2013. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!