Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzalmasan erős hasmenésem...

Borzalmasan erős hasmenésem van már 4. napja, és már a cralex (aktiv szén) sem segít, mit tegyek?

Figyelt kérdés
szerdán kezdődött enyhe hasi görcsökkel "rendesen kipakoltam".. ez délután történt,különösebben nem volt más panaszom(se rossz közérzet se más).. éjjel lázas állapotra ébredtem, ezért csütörtökön felkerestem a háziorvosomat. Diétát írt ki, valamint Normaflort és ajánlotta még makacs hasmenésre a Cralex kapszulát.El is kezdtem a sós krumplit enni, és inni,inni,inni. Megfigyeltem, hogy az eleinte zöld székletem,átváltozott gyakorlatilag emésztetlenül haladt át rajtam a krumli. kb 4x kisebb hasmenésem egész délután...inkább csak hascsikarás volt.Viszont éjjel rettenesen megkínzott. másfél óránként riadóztatott, alig jött belőlem,szinte kizárólag víz.igyekeztem mindig inni utána de reggelre nagyon legyengültem, 80/50 volt a vérnyomásom. Hozattam cralex-et, amitől úhy dél körülre enyhültek a panaszaim, de persze nagyon levert voltam.. ismét óvatosan diéta(2 kisebb szelet üres piritós) és folyadékpótlás. Estére egészen jól voltam, Hozzátéve, hogy addigra bevettem az ajánlott 3x5 szem kapszulát.Volt némi hasmenésem,de elviselhető volt.Az éjjel aztán újra 1,5 óránként, erős hascsikarással kezdődött minden előről. :( most ugye hétvége van, mihez kezdjek, segítsetek légyszíves. Ma van a kisfiam születésnapja, 15 fős baráti társaság jön hozzá estére,nem szeretném elrontani a napját..

#Cralex #erős hasmenés
2013. júl. 13. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy vírlusos dolog is (állítólag most sokaknak van), de akár szalmonella is, fiamnak zöld széklete volt, amikor szalmonellás volt, menj el az ügyeletre, nehogy kiszáradj. Amúgy a szülinapi bulit jobb lenne elhalasztani, nehogy megfertőzz másokat is.
2013. júl. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg vírusos a dolog, és a beleid nyálkahártyája gyulladt,azért van még mindig panaszod. A Normaflor mellet vegyél a patikában Smecta port,az bevonja bélfalakat és csökkenti ezt a gyulladást is.
2013. júl. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek, azt hiszem ki fogom hívni az ügyeletet.. :(
2013. júl. 13. 07:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Szalmonella? de azzal más is fertőződött volna akkor a családban, mindenki ugyanazt ette amit én....vagy ez nem így működik?
2013. júl. 13. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az, csak azért írtam, hogy a kisfiamnak akkor volt zöld hasmenése, amikor szalmonellás volt, csak dédinek volt még, más senki nem kapta el a családból, sem mi, sem a nagyszülők, de mindenkinek kellett leadni székletet vizsgálatra.

Vírusos van most nagyon sok, lehet, hogy csak azt kaptad el, de az is fertőző. Hagyjaták ki a szülinapi partit.

2013. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!