Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Buszon mindig rosszul vagyok...

Buszon mindig rosszul vagyok utazás közben, de a gyógyszerek nem használnak (Dedalon), csak hosszúúton, ha eszem előtte, ha nem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy utazási betegség, megbomlik az összhang a szem és a belső fül egyensúly-érzékelő körkörös ívjáratai között. Nagyon gyakori, én is szenvedek benne, például autóval sem tudok hosszabb távra menni. Volt, hogy kocsival is meg kellett állnunk, kiszálltam és kihánytam mindent, annyira rosszul lettem. Próbálj az ablakon kinézve egy távoli pontra koncentrálni, nekem időnként bevált.
2009. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 haggyámán ***** válasza:
Én kiskoromban voltam rosszul buszon, akármilyen távra mentem, de szerencsére kinőttem.
2010. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kocsiban elől kéne utaznod, hogy csak előre nézz, oldalra, ahol szaladnak a fák és elszédülsz tőle. Ha elől utazol és a Dedalon sem segít, régen rágógumit szoktak adni a gyerekeknek, vagy cukrot szopogattak velük. Van, akinek a gyömbértabletta, cukorka vált be. Régen a tengerészek ezt szopogatták tengeribetegség kivédésére. Ennyi ötletem van.
2010. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
régen én is rágót vettem be, de ki is hánytam... szerencsére a kocsit hosszutávra rosszullét kísérje, én is kinőtem.. de viszont buszokon, tömegbe, metro, melegben, meg ilyenek, fehér pontokat látok, szédülök, elhagy az energiáám és összesem.. ez attól van h magas a vérnyomásom.. és akkor gondolom lemegy..
2010. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki hánytad... A rágót? Lenyelted vagy mi a tosz?
2021. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!