Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért rivalizálnak a gyógyszer...

Miért rivalizálnak a gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés

Már a második reklámot látom a tv-ben, hogy az új csoda gyógyszer sokkal olcsóbb a másiknál és mondják is a márkát.

Eddig még nem láttam ilyen reklámot.


2013. júl. 22. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is ledöbbentem. Nem hittem, hogy ilyet lehet egy reklámban.

Egyébként meg nyilvánvaló, hogy miért rivalizálnak: a pénzért.

2013. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen azt értem, hogy pénzért. Rosszul fogalmaztam tehát hogy hogy lehet így képpel/névvel szinte ócsárolni a másik gyógyszert?!
2013. júl. 22. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert a gyógyszergyárak is profitorientált cégek. Az az érdekük, hogy az ő termékeiket vegyék, és ezűltal az övék legyen a profit. (Megjegyezném: pl. fájdalomcsillapítók közül kb. 6-8 fajta ibuprofén-tartalmú szer van forgalomban. Mindegyiknek ugyanaz a hatóanyaga, sok esetben még a dózis is megegyezik, mégis más a neve. Vagy pl. az A***flex-gyógyszercsalád. Ugyanaz a ibuprofén a hatóanyaguk, mégis a kis dózist hirdetik sima fájdalomra, a közepes dózist izületi bántalmakra, a nagy dózist meg fejfájásra. Holott mindhárom ugyanaz, csak az egyik 300, a másik 400, a harmadik meg 600 mg-os.

Egyébként ezt annyira gusztustalannak tartom, hogy a beteg emberek szenvedéséből gazdagodnak meg egyesek...


Az amolyan összehasonlítós reklámok sem újdonságok, bár én eddig csak tisztítószereknél láttam. Az persze kérdéses, hogy ez így mennyire jogszerű? (És mennyire gerinces?...)

2013. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!