Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sokáig nem "erőltetem" az...

Ha sokáig nem "erőltetem" az agyamat úgymond, akkor csökken az agyi teljesítőképesség (amíg nem kezd az ember újra tanulni stb)?

Figyelt kérdés
Kb 2éve dolgozok pedig még csak 20éves vagyok (pár hónap kimaradt és otthon voltam) csak az érettségi van meg, azóta max újságot ha olvasok és mintha úgy érezném, nem fog úgy az agyam mint jó pár éve. el kéne kezdenem könyveket olvasnom
2013. júl. 22. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az agy működésének ellustulása hasonló az izmokéhoz. Ha nincs tréning, ellustul! Föl lehet élénkíteni, minél idősebb leszel, annál nehezebben. Mindenképpen érdemes tréningezni. Tanulj meg egy programozási nyelvet, a kreativitásod, instruktív gondolkodásod is megfelelően karban lesz tartva.
2013. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
programozási nyelv? isten ments anno én a törit,magyart szerettem nagyon, szóval inkább sokat olvasok könyvet majd :) köszi a választ
2013. júl. 22. 20:38
 3/4 poiu ***** válasza:
Igen, edzeni kell. Erre nagyon jó a nyelvtanulás, hamár ilyen humán vagy.
2013. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az agy kiszelektálja azokat az információkat, amiket nem használsz. Épp ez az egyik kulcsa a hatékonyságának.

Ha valamit nem használsz pl. 10 évig, simán elfelejted azoknak a legalább 90%-át. (Bár való igaz, utána már sokkal könnyebb újra megtanulni őket.

2013. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!