Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszorult a levegő? Gyorsan...

Beszorult a levegő? Gyorsan hogyan tudnám kezelni? Esetleg pánikroham?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy tegnap eset pánikrohamom volt? Hirtelen olyan, mintha átszúrtak volna, alig kaptam levegőt, levert a víz. A közérzetem is romlott, félelem ilyesmi, de ezeket elég jól le tudtam gyűrni, szóval nem estem pánikba. Ez az intenzív dolog el is múlt kb. 5-10 percre, de a szúró, nyomó érzés még bennem van. Nem a tüdőm, hanem inkább a jobb oldalam, de nem az egész oldalam. Hátul a jobb lapockámnál és elől olyan érzés, mintha beszorult volna a levegő. Ha nyugalmi állapotba vagyok (ülök, fekszek), akkor szinte egyáltalán nem érzem. De ha megmozdulok (felállok, átfordulok a másik oldalamra), akkor szúró és nyomó érzésem van ezeken a részeken. Kicsit olyan érzés, minta folyadék lenne a jobb oldalalom, a bordáim alatt. Ezen kívül minden oké. Nem fáj a fejem, nem szédülök, nem zsibbad semmim. Pszichésen is jól vagyok, nincs rajtam semmi félelem érzet.

Tény, hogy mostanában sokat idegeskedtem és sokat ülök a gép előtt. Ez a tegnapi egy kicsit rám is ijesztett, így mindenféleképpen változtatok az életvitelemen. A kérdésem, hogy most ezzel a szúró érzéssel tudok-e valamit kezdeni. Sajnos jelenleg nincs tb-m, így dokihoz nem tudok elmenni. Gyógyszert egyáltalán nem akarok szedni. Itthoni gyógymód? Vagy ne csak 1-2 nyújtást csináljak, hanem mondjuk fél órán, 1 órán keresztül mindenféle tornagyakorlatot?

A testmozgáson kívül esetleg valami más megoldás, ami segít enyhíteni a tüneteken? (gyógyszert nem akarok, de szerintem az ezen nem is segítene, folyadék ivás?, vagy a testmozgással ellentétben jobbat tenne, ha csak pihennék?)

köszi



2013. júl. 28. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress magadnak valami elfoglaltságot, ami leköt, és kevesebbet figyelsz magadra. Színes a világ, sokkal érdekesebb, mint amit magadon észlelsz.
2013. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem pánikroham volt, hanem légmell (ptx). Csak a nehéz levegővétel miatt ijedtem meg és talán "nem akartam elhinni" hogy fizikai problémám van...

Amúgy spontán légmell volt, aminek az egyik oka egy kisebb trauma, lelki probléma. Persze minden betegségnek végül is lelki eredetű problémája van. A lényeg, hogy túl vagyok rajta, pontosabban azóta a 2. ptx-en. Műtöttek.

2013. nov. 22. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!