Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a Furosemid...

Miért van az, hogy a Furosemid a perifériákról lerántja az oedemát nagyon gyorsan, de "belülről" meg nem?

Figyelt kérdés
pl agyállományi oedemára gondolok, egyéb belső szervi oedemára, mert ezen úgy hirtelen fennakadtam. eddig csak azzal találkoztam sok éven át, hogy villámgyorsan kihajtja a vizet pl lábszárból, na de van esetleg gyógyszerész vagy más hozzáértő, aki meg tudja mondani az okát, hogy "bentről" miért nem viszi ki a vizenyőt?

2013. aug. 1. 05:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ne vinné ki?

"4.1 Terápiás javallatok

A Furon 10 mg/ml oldatos injekció alkalmazása akkor javasolt, amikor a furoszemid szájon át történő alkalmazásával nem érhető el a megfelelő diurézis vagy a szájon át történő alkalmazás nem lehetséges.


· Szív- vagy májbetegségek következtében kialakult ödéma és/vagy ascites,

· Vesebetegség következtében jelentkező ödéma,

· Égési sérülés következtében jelentkező ödéma,

· Tüdő-ödéma (pl. akut szívelégtelenség következtében),

· Agyi ödéma adjuváns kezelése,

· Gestosis következményeként, illetve folyadékhiányos állapot megszüntetése után kialakuló oliguria (gestosis esetében az ödéma és/vagy hipertónia önmagában nem jelent indikációt),

· Hipertenzív krízis (egyéb terápiás eljárások mellett)"

2013. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hááát nem győztél meg.

oké ez eddig így van persze, hiszen talán sürgősségben ugye a tüdőt érintve használjuk a legtöbbet, de engem most leginkább vagyis kifejezetten az agyállományi ödéma érdekelne. tapasztalati úton az van amit én állítok na csak kicsit megingott a hatásmechanizmus bennem.

sajnos megakadtam, de mondjuk az is igaz h az én tapasztalataimban az agyállomány egy konkrét területéről van szó, és elképzelhetőnek tartom h itt erősen belejátszik a gravitációs hatás is. tény ami tény: ödéma maradt még durva forc. diurézis után is, csak tehát nem áll össze a kép.

köszi azért de akkor még kutakodok.

2013. aug. 1. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az agyödémát nézzük akkor általában társul hozzá magasabb IC nyomás is az esetek zömében amitől nehezebben ürül a folyadék.
2013. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!