Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha szedek B-vitamint, az...

Ha szedek B-vitamint, az segíti a haj növekedését?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nekem túl drágák a szépségvitaminok. :( Viszont megnéztem az összetevőiket, és a hajnak szükséges vitaminokat. B-vitamin az, amit a legfontosabbnak találtam. Emellett rágcsálnék napi egy szál répát az A-vitamin/beta-karotin végett. A többi vitamin szerintem kellő mennyiségben jut a szervezetembe.

Szóval egy b-komplex kapszula kúra, pár hónapig, + fent leírtak segíthet, ugyan olyan jó lehet, mint egy Revalid kúra?

Vitanol-c hajszeszt elkezdtem kenni a hajamra, de úgy gondolom, a belső táplálás is nagyon fontos.

Mit gondoltok? Vagy mégis inkább ruházzak be valahogy egy szépségvitaminos kúrára? Esetleg olcsó, de bevált szépségvitamint tudtok?


2009. okt. 26. 20:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Most hátközépig érő a hajam, derékig érőt szeretnék, aztán fenékig érőt:)

Tudom, mindenhez kell idő, de azért 1-1,5 éven belül szeretnék már jelentős változást látni.

Mivel vasalom, ezért töredezik. Annyira nem durván, 5 havonta vágatok a végéből kb. 2 centit. Viszont, amióta hátközépig ér, nem látom, hogy tovább fejlődne. Pedig ilyen hosszúságúra megnőtt két év alatt a nyak aljáig érőtől... :/

2009. okt. 26. 21:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hajnak is van egy bizonyos maximális hosszúsága, amit el tud érni (ez egyénenként változó), utána már töredezik, és vissza kell vágatni mindenféleképpen. Legalábbis nekem ezt mondta több fodrászom, és még egy jó pár ismerősöm. Nekem soha nem lesz hátközépig érő hajam, pedig már legalább 20 éve szeretnék olyan hosszút, de egyszerűen nem nő addig. Egy rövid vitaminkúra persze csak jót tehet, főleg ebben a beteges-megfázásos időszakban.
2009. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Hmm... azért drukkolok neked, hátha megnő egyszer;) Ezt még nem hallottam, hogy lehet végleges hossza. Azért én reménykedem még, hogy egyszer olyan igazi nagy loboncom lesz. Persze így sem rossz, de ez régi vágy már.

Köszi:)

2009. okt. 26. 21:56
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem az E vitamin is jó, én úgy tudom.

Azt is lehet külön kapni.

2009. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A B vitaminok inkább az idegsejteket védik, a myelinhüvelyt erősítik... Hajra inkább cink, és egyéb ásványi anyagok, E vitamin jó, úgy tudom.
2009. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!