Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja ezt? (Lent a...

Mi okozhatja ezt? (Lent a továbbiak)

Figyelt kérdés

A mellkas közepén erős szúró fájdalom, légszomj (mintha valaki ülne a mellkasomon), szédülés (nagyon erős), hányinger, remegés (nem csak külsőleg, hanem olyan érzés mintha belül kezdene el remegni a szívnél valami), és hirtelen erő vesztés. Másképp fogalmazva semmi bajom, majd mikor ez az összetett érzés előjön akkor azonnal esek össze, mert annyi erőm sincs hogy a lábamon megálljak.

Eddig semmi egészségügyi gondom nem volt a magas vérnyomásomon kívül (Erre minden orvos kivizsgálások hosszú sorai után annyit mondott hogy majd kinövöm. Nem jött be nem nőttem ki, de hozzá állt a szervezetem. Mikor már átlagos a vérnyomásom akkor fáradékonyabb vagyok), 23 éves fiú vagyok, rendszeres sportoló. Valakinek valami tipp mi okozhatja ezt?



2013. aug. 17. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a szívedet vizsgálták és nem találták baját(angina , egyes szívritmuszavarok okozhatnak hasonló tüneteket) akkor idegi alapon van.Lehet pl pánikbetegség,annak ilyenek a tünetei.Próbálj sokat pihenni, kerülni a stressz, nagy megterheléseket és koffeint.
2013. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igazából a vérnyomásomat vizsgálták mitől lehet ennyire magas (akkori koromhoz képest). EKG, Terheléses EGK ... sorolhatnám. Magát a szívet nem vizsgálták. Pánikbeteg nem vagyok tudtommal, ergó akkor marad eddig a ritmus zavar. Az a gond hogy erre tippeltem én is.
2013. aug. 17. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszont az EKG, főleg ha még terheléses is volt, kimutatta volna nagy valószínűséggel, ha szíveddel bármi probléma van, pláne, ha komolyabb.Az EKG elég megbízható.A magas vérnyomás nem okoz semmi különösebb tünetet, esetleg a szédülést, mást nem.Ezért is veszélyes, mert hosszú évekig észrevétlen maradhat és csendben rombolja a szervezetet..

Viszont megint képbe jön a pánik és az idegkimerültség, mivel ezek bizony gyakran járnak vérnyomás emelkedéssel is.A pánik nem csak az ideges, szorongó, depis embert érheti utol, bárkinek lehet.

2013. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm a válaszodat. Azért persze lesz még egy utam az orvoshoz is, mivel azért ez nem ennyire "egyszerű", mivel ugye jön még az "egyre kevesebbet bírok dolog" is, ami szintén lehet a kimerültség miatt. minden esetre orvosi véleményt is szeretnék, hogy megnyugodjak. De köszönöm még egyszer.
2013. aug. 17. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!