Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen magnézium és egyben...

Milyen magnézium és egyben kálium gyógyszerkészítmények vannak?

Figyelt kérdés
Minden nap felgyorsul a szívem ok nélkül és rám jön a mellkasi remegés.A doki mondta hogy szedjek káliumot meg magnéziumot csak azt nem mondta hogy melyiket.
2013. aug. 19. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy készitményben nem találsz ilyet. Magnéziumot sok félét kapsz pezsgőtabletta vagy akár kapszula formájáben (pl. a MagneB6 is ilyen). Én úgy tudom, hogy Káliumot csak gyógyszertárban kapsz, és ott is csak por formájában, amit fel kell oldani. A tablettákat, kapszulákat csak receptre adják.
2013. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Kalcium lesz az a kálium, rosszul emlékszel.
2013. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Panangin az amiben van kálium és magnézium is, ez nem vényköteles. Amúgy bemész patikába, és a gyógyszerész majd ajánl valamit, ők értenek hozzá.
2013. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A káliummal vigyázz! Ahogy már írták,nem biztos,h azt mondta az orvos. Nagyon könnyű túladagolni,mérgezéshez,ezáltal szívproblémákhoz vezet. Ha nem szedsz vízhajtót,nem vagy alkoholista,nincs hányás,hasmenés ne vegyél be! A táplálék tartalmaz megfelelő mennyiségű káliumot. Sok kardiológus kifejezetten rossznak tartja,h a Panangint recept nélkül lehet kapni.
2013. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Panangintól nem lehet káliummérgezést kapni, az Országos Gyógyszerészeti Intézet nagyon szigorú a gyógyszerengedélyezés területén (is), nem véletlenül engedik recept nélkül kiadni. Több dobozzal kellene bevenni egyszerre, hogy cardiovascularis gondot okozzon. -Egy gyógyszerész-
2013. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tényleg kálcium az, mert azt kaptam injekcióba is mikor bementem az ügyeletre az erős szívdobogásom miatt.De a kálcium mire jó szív téren?
2013. aug. 21. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

4700 mg a napi ajánlott kálium bevitel, amit nem könnyű összeszedni étkezéssel. egy banánban pl. 4-500 van. édesburgonya is jelentős mennyiséggel rendelkezik, de a 4700-at szinte lehetetlen csak étkezéssel bevinni.


a Magnézium "párja", így ha Mg-ot pótolsz (persze fontos, h milyen formában, mert az oxidnak 4%-a szívódik fel), akkor káliumot sem árt. vagy egyél sok-sok banánt :)


remélem, segítettem, jó egészséget!

2017. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!