Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be fogják gipszelni? Vagy...

Genevieve kérdése:

Be fogják gipszelni? Vagy békén hagyják? Szerintetek mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

2 napja igen erősen belevágódott a kislábujjam a szekrény élébe, és most nem tudok ráállni a lábamra, kék, dagadt és önmagában is fáj, tehát ha nem csinálok semmit akkor is. Valószínűleg törés, nem?És megyek orvoshoz,nemtudom ilyenkor begipszelik-e a lábamat, vagy hagyják, hogy magától forrjon össze?Vagy ilyenkor mi van?

Köszi!


2009. okt. 29. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
ha el is van törve nem gipszelik be a lábadat a kislábujjad miatt. Vagy legfeljebb járó gipszet kapsz 3 hétre :)
2009. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4 évvel ezelőtt én a boltív aljába vágtam be a kislábbujjam, és ugyanilyen volt. Igen, törés, amit nem fognak begipszelni, hanem fáslizni kell, pihentetni, meg jegelni és magától összeforr. Mondjuk nekem egy kicsit ferdén forrt össze, bár nekem szabályszerűen kettétört a csont benne(komolyan olyan furán állt kifele), úgyhogy lehet ezért. Az orvos elküld röntgenre, aztán meg megmondja, hogy mi van. Nekem ezeket tanácsolta, és bejött. Begipszelni nem fogják, az tuti. Jó gyógyulást.
2009. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Csak az a baj, hogy nem maga a kisujjam fáj, hanem a talpam és a kisujjam.. szal az a bal oldali csont a talpadban:Dnemtom mi a neve:D na szal nekem az fáj:D
2009. okt. 29. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a kislábujjad tört el, azt tuti nem gipszelik be, bármilyen fájdalmas is. Legfeljebb ragtapasszal a mellette lévő ujjadhoz sínezik. Ha viszont a kislábujj alatti csontod törted el, ez a lábközépcsont, na azt gipszelik. Nekem az volt egyszer eltörve, egy hét fekvő, öt hét térdig érő járógipsz volt a jutalmam :) Ráadásul télen :)
2009. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!