Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok, mit tegyek?

Alkoholista vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit hosszú lesz ez a rész, de kérlek olvassátok végig. 21 éves lány vagyok, és alkoholista. Ezt néhány hónapja már "sejtem", de eddig igazából nem zavart. Most nyáron viszont konkrétan bevallottam magamnak, hogy problémám van, és szeretnék is változtatni, de tudom, hogy önerőből ez nem menne. Egyenlőre még szerintem nagyon kezdeti stádiumban vagyok; rövidet évek óta nem iszom, sör bor pezsgő, max ha épp el vagyok eresztve koktél, de az évi 2 alkalom kb :) berúgni nem szoktam, van egy pont, hogy érzem, hogy be fogok rúgni, és abba hagyom, akár a teli pohár piát is ott hagyom, nem akarok másnapos lenni. Viszont keresem az alkalmakat, hogy ihassak, csak ezen jár az agyam sokszor, fizikai tüneteim viszont SZERINTEM még nincsenek... ha egyedül vagyok, egyedül is iszom,1 üveg bor kb az a mennyiség, hogy különösebben részeg nem leszek, másnapos se, pont elég. Frusztrál, ha mondjuk csak 1-2 valamit tudok meginni, érzem, hogy kellene még több, ilyenkor mondom is a társaságnak amolyan lazán, hogy na igyunk meg még 1-2 valamit... hordom az álarcot, de belül néha szétszed, hogy tudom, hogy nagy a baj .. nem tudom meddig bírnám zsinórban pia nélkül, most nyáron 1 napokat hagytam ki néha... szeretnék beszélni erről valakivel, aki nem ismer, és nem ítél el ... a probléma az, hogy a jelenleg tanult szakmám kapcsán pont ilyen körökben mozgok, pont magamhoz hasonló emberekkel kéne foglalkoznom, így a lakhelyemen és annak környékén nem merek segítségért fordulni, mert tutibiztos, hogy minden folyosón ismerősbe botlanék... segítsetek, mi a teendő?? első körben négyszemközt beszélnék valakivel, azt hiszem előtte nem mernék csoportba menni!

2013. aug. 24. 03:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg alkoholista vagy,de Te vagy az,aki segítséggel biztosan abba tudja hagyni! Hiszen reálisan látod a problémádat és kész vagy változtatni rajta. A legegyszerűbb az lenne,ha keresnél egy magán pszichiátert(ne pszichológust). Az a baj,h pszichiátriai gondozóba,ahol ezzel foglalkoznak(nem csak csoport terápia keretein belül) beutaló szükséges háziorvosodtól. Neki sem akarod elmondani?

Kérj tőle egy beutalót és ha rákérdez miért, válaszold azt,h erről most nem akarsz beszélni. Remélhetőleg elfogadja ezt a választ.

Sok sikert!

2013. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól esett olvasni a válaszodat ! Tudsz/tudtok esetleg jó magánpszichiátert, vagy klinikát vagy bármit, ahova érdemes menni? Csak ne a Dudits Dénes megoldást ajánljátok, biztos nagyon jó, de sajnos horribilis az az összeg, amit elkérnek...
2013. aug. 24. 11:14
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Budapesti vagy?
2013. aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
nem, de nem lakom messze onnan, megoldható
2013. aug. 24. 12:38
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Saját tapasztalatom szerint, a nagyon mélyen fekvő gondjainkon nem tud segíteni más, sem tanácsok, sem senki emberfia segítsége, még magunk sem tudunk. Én keresztény vagyok, Istentől szoktam ezekhez segítséget kérni imában. Ha esetleg Te hívő vagy, próbáld meg kitartóan kérni az erőt a változtatáshoz. Biztos hogy előbb-utóbb menni fog. Nekem pl. most áprilisban egyik napról a másikra sikerült letennem a pálinkáspoharat. Eddig sem ittam túl sokat, de szinte minden nap egy-két feles azért ott volt este, rutinszerűen. Kb. 20 éven át ittam tömény italt több-kevesebb rendszerességgel. Most (ha hiszed, ha nem) abszolút nem kívánom, egy korty töményet sem iszom. Csak 1-2 sört naponta, hétvégén Feleségemmel 1 jó vörösbor max. ennyi. Magát az alkoholt nem is akarom szanálni, hiszen egy jó sör a melegben, egy jó bor, pezsgő pl. hozzátartozik komfortérzésünkhöz, társaságban is nagyon jól jön, van kultúrája ennek a fajta "alkoholizmusnak" persze mértékkel.

Nem akarok alkoholizmusban élni, egyszerűen meguntam halálosan. Persze sokáig kértem Istent hogy adjon hozzá erőt. Soha sem vettem részt semmilyen leszoktató programban, senki sem agitált erre, stb.

Most 41 vagyok, van két kicsi gyermekem, előttük is szégyelltem magam, miféle példát adok, ha így marad?

A cigiről jó 18 éve szoktam le, ugyanígy egy pillanat alatt, igaz azt csak 3 évig műveltem, s nem túl sokat, de mindennap azt is.

Egyiket sem kívánom már, pedig pl. az Unicumnak kifejezetten szeretem az ízét.

No, a lényeg hogy vannak még csodák, ha az ember tényleg hisz a sikerben, ha VALÓBAN fel akarja számolni az életéből azt a bizonyos dolgot, és ha Istenből merít erőt hozzá. Remélem nem írtam számodra hülyeségeket. Üdv!

Én ezt tudom tanácsolni Neked.

2013. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Sajnos, vagy nem sajnos, de abszolút nem hiszek ezekben a dolgokban :) Maximálisan elfogadom,tolerálom és tisztelem más ember hitét, de nekem ez az érzés "nem adatott meg" :)
2013. aug. 24. 14:47
 7/23 A kérdező kommentje:
most kitaláltam valamit, hogy elvonjam a figyelmem, lehet, hogy hülye ötlet ... arra gondoltam veszek egy terrás vinyót, és letöltök millióegy filmet-sorozatot.. hogy lefoglaljam magam, és ne a piáláson járjon az agyam ... egy jó film, vagy sorozat vagy könyv világ életemben rettenetesen le tudott kötni, talán ez most segíthetne is kicsit ...
2013. aug. 24. 14:49
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Én is tiszteletben tartom a Te véleményed természetesen. Nem is akarom propagálni az enyémet, csak leírtam az én élményemet. Viszont szerintem a filmek nézése, vagy bármi hasonló elterelő hobbi nem fog eredményre vezetni, mert a probléma gyökere sokkal mélyebben fekszik Benned, ezek meg felszínes megoldások. Ez kb. olyan, mintha borzasztóan vágynál a szeretetre, egy igazi társra, megértésre, stb., és ennek hiányában vennél magadnak egy gumiból készült babát, ami szinte megszólalásig élethű lenne, hogy azzal elszórakozzál... Már bocs a hasonlat miatt.
2013. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen elolvasod a kommentemet, rájössz, hogy nem az alapproblémát szeretném ezzel megoldani, tisztában vagyok vele, hogy ennek mélyebben vannak a gyökerei, ha elolvastad a kérdés alatti leírást, akkor láthatod, hogy "szakmailag" sem idegen tőlem a dolog, képben vagyok, tanulok erről nem is keveset... illetve ha tovább olvasod a kommentárokat, azt is láthatod, hogy érdeklődtem az illetékes pszichiáterekről, intézményekről, hogy melyik lehetne jó ... bár mondjuk azzal a véleményeddel kicsit sem értek egyet, hogy senki, még magunk sem tudunk segíteni a gondjainkon... Ha minden ember így gondolkodna, az nagyon rossz lenne... nem megbántani akarlak, de én úgy gondolom hiába imádkozok bármilyen felsőbb erőhöz, az alkoholizmus egy betegség... a saját esetemben talán még nem az a tipikus fajta betegség amire most asszociálni fogsz, kétlem, hogy gyógyszeres kezelésre lenne szükségem(bár a fene tudja nem vagyok orvos), de igenis vannak annyira beteg alkoholisták, akiknek gyógyszerre, támogató környezetre, és önmaguk erős akaratára van szükségük ... kétlem, hogy Isten csillapítja az elvonási tüneteket, az pedig nem játék ...
2013. aug. 24. 15:14
 10/23 A kérdező kommentje:
Bocs kicsit elkalandoztam... a lényeg, hogy azért gondoltam a filmekre, mert az üres időmben talán arra jó lenne, hogy csináljak valamit és ne az agyam járjon... aztán majd kiderül, hogy sikerül-e vele kicsit "kikapcsolni" :)
2013. aug. 24. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!