Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Örökletesen karikás szem. Mit...

Örökletesen karikás szem. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta karikás a szemem.De igazán 12-13 éves koromtól kezdett el zavarni..most leszek nem sokára 17 éves. Most már komoly lelki gondokat okoz és borzasztó önbizalom hiányos vagyok miatta.Akárhova megyek kialapozom és úgy nem látszik annyira. De folyton bennem van,hogy nem dörzsölhetem meg nyugodtan a szemem,meg emiatt nem megyek barátokkal semmilyen vizes helyre. Akármilyen krémet használok nem segít. Szüleim mondják,hogy senkinek sem tökéletes a külsője.De úgy érzem ez teljesen más,mert ha valakinek pl. nagy az orra vagy ilyesmi az semmi rosszat nem jelent. De normális esetben a karikás szem azt jelenti,hogy beteg vagy,drogos, nem alszol stb..

Folyton félek,hogy mi lesz ha valaki meglát úgy,hogy nincs kialapozva a szemem alatt. Bármit megadnék,hogy eltüntethessem a sötét,mély karikákat. Az egész tekintet megváltoztatja. Tönkreteszi az önbizalmam és az életem. TUDTOK BÁRMIT AMI SEGÍT??



2013. aug. 28. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy valamilyen vitamin hiányában szenvedsz. Menj el a háziorvoshoz és kérj egy beutalót vérvételre, abból kiderül, hogy hogyan lehet kezelni a problémát.
2013. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam már mindenféle orvosnál de csak annyit mondanak,hogy örökletes ://
2013. aug. 28. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is örököltem a karikás szemet, de 17 évesen még nem volt annyira látványos. Nekem inkább táskás, mint sötét árnyalatú. Talán annyival könnyebb, hogy közben szemüveges lettem, és ez szépen ápol és eltakar. Elvonja a tekintetet a szememről, és a keret alja pont egy vonalban van a karikámmal. Sokszor kérdezték, hogy miért nem viselek kontaktlencsét, és ilyenkor hosszabb magyarázásokat megspórolva levettem a szemüvegemet, és így más is látta, hogy valóban előnyösebb. A napi szintű alapozást nem tudnám végezni, a szemüveg lett nálam a megoldás!!! Bár most már 36 éves vagyok, már a külsőségek kevésbé érdekelnek, mint kamaszkoromban. Nem sok olyan kamasz van, aki tökéletesen meg lenne magával elégedve. Még akiről azt gondolnád, hogy tiszta hülye, mert milyen jól néz ki, még annak is vannak kisebb komplexusai.
2013. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A látásom tökéletes és amúgy se szeretnék szemüveget hordani az nem oldaná meg a gondom:/
2013. aug. 29. 14:47
 5/7 anonim válasza:
van krémek rá pl.: oriflame naponta 4 szer mindig az hatásos
2013. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
vagyis oriflame -nél lehet kapni xd bocsi
2013. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már mindenféle krémet használtam de nem segít mivel nálam ez örökölt dolog.nem pedig kialakult mint leírtam :/ 10 ezres krémeket is próbáltam már amik elvileg örökletes karikákra vannak de azok sem segítettek :/
2013. aug. 31. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!