Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véraláfutás kialakulhat...

Véraláfutás kialakulhat véradás után pár nappal is?

Figyelt kérdés
Vagy az azonnal kialakul, nem 1-2 nap múlva?

2013. szept. 7. 17:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert adtam vért, és rá 2 napra a szuri helyétől picit arrébb belilult.
2013. szept. 7. 17:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Rosszul bántak a kanüllel. Ez előfordul legjobbakkal is.

Ilyenkor picit bevérzik, és a vér elkezd felszívódni. Elején nem látod, mert piros, aztán bekékül, majd lila, barna, sárga, eltűnik.

Ha nem duzzadt fel, és nem viszket veszettül, nem lesz gond.



Tapasztalatból azt tudom mondani, hogy legközelebb inkább a kevésbé csinos ápolóhoz menj, akinek van gyakorlata (-;

2013. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ebből lehet nagy folt is? Mert nekem nagy van.
2013. szept. 8. 22:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint nagy lila folt.
2013. szept. 8. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nagyon bénák voltak, akkor akár egy 5 cm-es átmérőjű is lehet. :)


Ezzel sok kezdő doki/ápoló találkozik. Vagy nagyon vékonyak a vérfalaid és nem volt könnyű dolga.


Nagyon fiatal volt, aki a vért vette?

2013. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kb 30-35
2013. szept. 9. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, hogy mivel már jó ideje megtörtént az orvosok úgysem tudnak most vele mit csinálni. És ha baj lett volna már fájna is. De azért jól esik megérteni, miért történik ilyen az emberrel.


Volt már, hogy más véradáskor is ilyen történt veled? Vagy ez volt az első véradásod?


Valószínűsítem, hogy vagy vékonyak az ereid, vagy gyengébb az érfalad, vagy nehezebben alvad a véred.


Az első kettő természetes, nem lesz belőle gond. Ha az ereid picit kisebb tűrőképességűek az átlagnál, akkor véradásokon ez gyakrabban elő fog fordulni. A vér ilyenkor kijön az eredből és befolyik a bőr alá. Ez okozza a foltot. Ezzel semmi baj nincs. Felszívódik max 2 hét alatt. Csak csúnya.


Nekem kezdő nővérkék szokták félre bökni, pedig ki is duzzadnak az ereim :) És annyira nem vagyok jóképű, hogy engem néztek volna az ereim helyett.


Az utóbbi ellenben érdekes lehet. Emlékszel olyanra, hogy ha valamikor elestél és felhorzsoltad a bőröd, vagy megvágtad magad, akkor 5-7 percnél tovább is vérzett a sebed? 7 perc az még normális, de ennél tovább vérzik egy kis seb, az véralvadási problémákat jelenthet és orvoshoz kell fordulni vele. Ez persze ritka. És többet nem is adhatsz vért ha ilyen betegséged lenne.

2013. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyanez van nekem is, de magam miatt történt. Mozgattam a karom, szóval újra kellett szúrni.
2017. febr. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!