Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka a haj túlzott...

Mi lehet az oka a haj túlzott zsírosodásának és a korpásodásának?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam, és sehol nem találtam meg a normális magyarázatot. Mit kéne tennem? A hajam nagyon gyorsan zsírosodik és korpásodik.

18 éves vagyok és kb. 14éves koromtól kezdve áll fent ez a probléma. Kipróbáltam már mindenféle gyógysampont, gyógyszertári sampont és még sok mást is. Lehet valami hormon probléma is??



2013. szept. 20. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Baktérium vagy gomba lehet. Nekem az almaecet vált be (2 liter vízbe 1 dl almaecet és hajmosás után ezzel öblítem le a hajamat), illetve mikor van pénzem, időnként veszek Vichy Dercos kék cimkés sampont, ami direkt erre van, az nagyon jó, de 3ezer Ft körül van sajnos. A korpát teljesen megszüntette, bár kicsit így is zsírosodik a hajam, 3-4 napot bír ki. Viszont nem mosom gyakran a hajam, hanem mellé kamillás hintőport használok (beszórom, bedörzsölöm, kikefélem) a 3. napon, így még két napot bír.
2013. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Porbálom én is ritkán mosni a hajam, de sajnos a 2.napot már nagyon nehezen bírja ki.. A "hintőporosat" néha én is csinálom, de engem zavar, hogy utána olyan mint fehér lenne az egész fejem.

Az öblítés előtt, rendesen hajat mosol, ugye?? És milyen samponnal? Mármint úgy értem, hogy a Vichyn kívül??

Amúgy nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)

2013. szept. 20. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Shauma, fructis, avon zsíros hajra, de mindig más van itthon. Jók az ilyen no name samponok is. Sőt most kaptam egy hajmosós szappant, már 4x használtam, érdekes módon dúsabb és jobb tartású lett a hajam tőle, de nem olyan fényes és puha. Tetszik, később zsírosodik csak az is drága és az a bajom vele, hogy várni kell, míg a vizezéstől puhul a szappan és habzani kezd.
2013. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, hát nagyon szépen köszönöm a választ! A legközelebbi hajmosásnál ki is probálom! :)
2013. szept. 21. 12:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!