Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menstruáció alatt szedhetem a...

Menstruáció alatt szedhetem a kúpot?

Figyelt kérdés
Késett a menzeszem ezért elmentem nőgyógyászhoz. Azt mondta be van gyulladva valamilyen tüsző ahonnan a petesejt indul..Nem értettem igazán. írt fel hüvelytablettát amit hüvelyen keresztül kell alkalmazzak, viszont végre megjött a menzeszem. Nem írja a tájékoztató hogy azalatt ne szedjem, de azért még is megkérdezem hátha volt valaki ilyen helyzetben. 20 / L

2013. szept. 22. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy menstruáció alatt nem szabad semmilyen kúpot se alkalmazni, mert akkor nem hat, szerintem várd meg mig elmúlik 20/L
2013. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy már utána nem is kell szedjem ha meg jött ? Mert ugye pont az volt a kúp célja hogy megjöjjön mert hogy be volt gyulladva. Utána már nem szedhetem ha el múlt a menstruációm mivel a tájékoztató azt írja hogy nem szabad napokat kihagyni...
2013. szept. 22. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
semmilyen kúpot nem lehet menzesz alatt használni.
2013. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kekeckedés nélkül: a kúpot nem szedjük, hanem felhelyezzük.
2013. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyulladás nem szűnik meg attól, hogy megjött a menzeszed.

Menzesz alatt nem ajánlott sem hüvelykúp/tabletta vagy irrigálás alkalmazása. A méh száj ilyenkor egy kicsit nyitva van, hogy a menstruációs váladék ki tudjon ürülni a méh üregéből. Nagyobb a fertőzés veszély, ha a hüvelybe feljuttatunk bármit illetve mivel a menstruációs váladék folyamatosan ürül, nem is marad bent a hüvelyben a hatóanyag annyi ideig, amíg kellene.

2013. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!