Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az iskolaorvos 70 éves volt!...

Az iskolaorvos 70 éves volt! Most nyugdíjba ment és kaptunk egy új 40 év körüli nőt aki meg fogja vizsgálni a péniszünket! Sok osztálytársamnak baja van ezzel a vizsgálattal, de én úgy gondolom, hogy ezzel nincsen baj. Ti hogy vagytok ezzel? 14/F

Figyelt kérdés

2013. szept. 23. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem fogja megvizsgálni :D Persze javítsatok ki rögtön, ha valakivel már megesett, de én emlékszem, hogy anno milyen pletykákat terjesztettek a felsőbb évesek hogy majd ezt meg azt fogdosnak meg rajtunk meg cicit mérnek meg ilyen hülyeségek és persze hatalmas kamu volt az egész. Egy általános iskolaorvosi vizsgálat annyiból áll, hogy egy rövid kérdezz-felelek után megmérik a súlyod, testmagasságod, hallás-, látásvizsgálat meg max egy vérnyomásmérés. És ennek nincs is más célja, mint országos statisztikák készítése. Ugyanolyan mint az iskolában a fogorvoslátogatás. Ezek nem azért vannak, h kiderítsék, h te beteg vagy meg meggyógyítsanak meg ilyenek.. egyszerű statisztikai célú mérések. A betegségek, elváltozások felfedezése a gyermekorvos feladata, na meg persze az iskolaorvosé is lehet, ha te kifejezetten önszántadból hozzá fordulsz egy problémával. Azt meg aztán erősen kétlem, hogy a statisztikákban a tizenéves fiúk péniszmérete vagy mittomén a későn felfedezett fitymaszűkület előfordulási gyakorisága is repertoáron lenne :D
2013. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nektek nem fogják vizsgálni a farkatokat, de a helyedben örülnék ha egy nő fogdosná!


Nekem egyébként általános iskolában vizsgálták.

2013. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kaptunk egy tájékoztatót a vizsgálatokról és rajta volt a nemi szerv külső vizsgálata is.
2013. szept. 24. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Szia kedves kérdező.


Ha, az osztálytársaid vagy Te nem szeretnéd, akkor nyugodtan mondhatod, hogy köszönöm, de nem szeretném ezt a megalázó vizsgálatot. Jogod van hozzá, hogy megtagadd, ez semmiképp sem kötelező. Csak ők állítják be, hogy ez kötelező, de valójában ez nem így van, ha nem akarjátok, akkor nem tolod le a nadrágod, ők pedig nem érhetnek Hozzátok. Egyszerűen álljatok ki magatok mellett, s ne hagyjátok, ha nem akarjátok. Ezért nem rúghatnak ki, semmilyen retorzió nem érhet. Legfelebb fegyegetőznek, meg huzzák a szájukat esetleg, de Ti is védjétek magatokat, hogy akkor fel lesznek jeletve. Tessék otthon szólni a szüleiteknek, és/vagy keressetek fel valamilyen jogvédő szervezetet, ugyanis ez nem kötelező, és ezért Titeket semmilyen módon sem bánthatnak.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8127..


Szia. :-)

2013. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Nézd nem vagyunk egyformák,én sem engetem volna hogy iskolai orvosi vizsgálat keretében a nemiszervemet nézegesse és fogdossa bárki is,erre a vizsgálatra senkit nem kényszeríthetnek,ezt megtagadhatják,de az össze többit végeztessék el,ezt mond meg az osztálytársaidnak.


Ha téged nem zavar,nyugodtan nézesd meg magad.

NÉzd hogy mi a baj,sokan nem vagyunk egyformák,más a felfogásunk,én akárki előtt csak mert orvos a legintimebb testrészem nem mutatnám meg és ezzel ők is így lehetnek.Ráadásul sok helyen a fiataloknál nem egyenkénti vizsgálatot tartanak hanem csoportosat,tehát egy másik társuk lát mindent,ami durva azért.


Nézd nem baj,ha elvégezteted,tedd ha így látod jónak,de erre mást nem szabad rákényszeríteni,meg kell értened,hogy sokan szégyenlősek,gátlásosak és nem szeretnék ha egy idegen ember meztelenül nézegetné őket,ebben a korban a fejlettség is igen eltérő,van aki még igen csak fejlettlen,valakai meg már tök fejlett.



Van aki gáltásos ebben a korban,nem szeretné ha bárki is meztelenül látná,pl egy tök más példa erre hozzám az anyám már 10 évesen nem mászkát be ha fürödtem,már nem vetkőztem volna le előtte,sőt apám sem mászkált be hozzám,míg vannak fiúk akikhez még 17 évesen is simán bemegy az anyjuk amikor ott vannak egy száll semmibe,tehát ennyire mások vagyunk.


De azért mond meg az osztálytársaidnak hogy erre nem kötelezhetik őket,a vizsgálatot megtagadhatják,meg beszéljenek a szüleikkel.


MEg kérdezd meg a lányokat ők mit szólnának egy férfi orvos küldenének és megakarná a nemiszervüket vizsgálni?És akkor megfogod érteni a többi fiút is hidd el.

2013. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

1/5-ös első hozzászólónak üzenem már nagyon sokat változott az egészségügyi szűrés iskolákban és orvos válogatja mit is vizsgál és hogyan.


Bizony van nemiszerv vizsgálata sok helyen fiúknál,de még lányok is igaz elvétve de írtak ilyen vizsgálatról,meg mell vizsgálatáról.TEhát iskola függő,létezik a vizsgálat,de nem kötelező.


A baj ott van hogy a szülők semmivel nem foglalkoznak sokszor és mindent ráhagynak,hogy jaj túléli a gyerek,de az nagy baj,ha a gyerekekre ilyet kényszerítenek rá.

2013. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező azóta mi történt?

Megvolt a vizsgálat?

MIden fiú résztvett rajta?


Szegények.

2013. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!