Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » PTX (légmell) műtét utáni...

PTX (légmell) műtét utáni hetekre milyen légző-, és tornagyakorlatokat ajánlotok? Mivel töltsem az időt?

Figyelt kérdés

PTX-em volt, a jobb oldalalom, a hónalj alatt műtöttek VATS-al. 3 hétig még bőven itthon leszek, nem megyek sehova (dolgozni, utazni..).

Kérdéseim, hogy milyen légző- és tornagyakorlatokat tudok és érdemes itthon egyedül csinálnom?

Mivel töltsem időm nagy részét? Úgy értem milyen tevékenységgel? Mert gondolom az sem jó, ha egész nap sétálok a szabadban, de az sem jó, ha egész nap fekszem és olvasok meg filmet nézek.

Bár gondolom az aranyközépút a legjobb, mindenből egy kicsit, de egyiket sem akarom túlzásba vinni. Szóval csak úgy általánosságban szeretnék tippeket, tanácsokat kapni.

Emellett a dohányzásról is le akarok szokni (a ptx-ből kifolyólag) úgyhogy nagyon nehéznek ígérkezik ez a 3 hét, főleg úgy, hogy eddig a munkámmal mindig is el tudtam magam foglalni, amit most nem tudok csinálni pár hétig.

Lelkesítő tippeket, tanácsokat várok, köszi :)



2013. szept. 25. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy gumi kesztyűm volt, amibe egy nagyon nagyon vékony szívószál volt bele ragasztva leoklopaszt-tal , ezt kellett megpróbàlni felfújni már a műtét napjától, naponta többször, mint egy lufit:)

Először sétálj , szerintem azt te érzed mennyit bírsz, a lényeg ne fázz meg!

Engem pont júni 5 műtöttek anno, minden nap kint voltam, a műtét után talán két hónappal én már futottam úsztam, az elején szörnyű volt, de fokozatosan bele fogsz jönni!

Tornázni az elején....nekem az öltözés és ágyban egyedül felülés fájdalommentesen elég volt:))

Még amire emlékszem kislabdadobást kellett csinálnom , jobb kézzel, engem is jobb oldalt műtöttek

Fokozatosan mindent, azért az a 3 hét pihenéssel teljen főként, szabadba sétálni mehetsz, aztán ahogy érzed terhelheted magad.

Engem 18 évesen műtöttek, minden bajom volt, de kibírható, ne hagyd el magad! Én semmi hátrányát nem érzem már .

Kitartás! ;)

2014. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de ha megnézed a kérdés dátumát, már egy kicsit túl vagyok rajta :D Szóval nem mondanám épp aktuálisnak számomra a választ, de másnak még jól jöhet. :)


Igen, arra kell figyelni, hogy ne fázzon meg az ember. Nehezet nem igazán szabad emelni legalább 2-3 hétig, de az ember azért érzi, hogy mi tesz jót neki és mi nem.


Nekem a legzavaróbb amúgy az volt, hogy ideget vágtak és az egész karom hónapokon át olyan volt, mintha tűvel szurkálnák. Most már annyira nem gáz, de még mindig nem tökéletes az érzékelés a karomban.

2014. jún. 3. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!