Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek segíti/rombolja a...

C0r3 kérdése:

Szerintetek segíti/rombolja a szervezetem ezeknek az alábbi termékeknek a szedése?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Amit mindennap szedek azok a következők:

-Dr. Chen Patika Q10+Omega-3+E-vitamin kapszula

-Jutavit Lecitin kapszula

-Actival Energia

-TEVA-s C-vitamin


Az lenne a kérdésem ezekkel kapcsolatban,hogy milyen előnyei illetve hátrányai vannak ezeknek a készítményeknek? Nagyon hálás lennék ha valaki tájékoztatna ezzel kapcsolatban. Sajnos zöldség/gyümölcs evésére nincs lehetőségem, mivel olyan helyen tanulok ahonnan csak havonta jöhetek haza, illetve a kollégium területén nincs zöldség/gyümölcs árus. Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat. További szép napot!



2013. szept. 28. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó.

Az Activalt nem ismerem, de ezen kívül az összes nagyon jó hatással lesz rád. Egyesével nem írom le, mi mire jó, guglizd ki szépen.

2013. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

És a kollégiumból nem tudsz kimenni, vagy mi? Sztem ennyi mesterséges cuccost szedni picit sok egy 16 éves diáknak. A C-vitamint meg a vízben oldódó vitaminokat kipisiled, meg az omega3 is jó állítólag... De pl az L-karnitinről meg újabban kimutatták, hogy akár káros is lehet a szívre, és nem tudom, ebben az Actival-ban a zsírban oldódó vitaminok milyen arányban vannak, de arra oda kell figyelni, hogy ne szedd túl. A mesterséges C-vitamin eltúlzása vesekövet okozhat és a test hozzászokását (ha majd nem szedsz C-vitamint, hamarabb leszel beteg).


Összességében, van rosszabb, de nekem egy kicsit furcsa, hogy egy 16 éves ember naponta bogyókákat szed.

2013. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Egy 16 évesnél nem nagyon jó ötlet ezeket szedni. Naponta 1-2 alma és más gyümölcs beszerzése (télire savanyú káposzta) nem okozhat ott sem nagyobb fáradságot.
2013. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van kimenő viszont külön engedély kell ahhoz hogy lemenjünk a szomszédos faluba. Túl nagy út, ráadásul nincs rendes zöldséges. Már rágugliztam,illetve itt vannak a készítmények is. Még nem kezdtem el őket szedni. A zsírban oldódó vitaminokról jut eszembe.. Az activalba és a dr. chenes termékben is van E vitamin. Nem fogom magam túladagolni? Lehet hogy nem kéne szedni az activalt. Mi a véleményetek róla? Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos az a tapasztalatom hogy a boltban vett gyümölcsök feleannyit sem érnek mit amit én beveszek tablettákkal. Otthon tudnék rendesen gyümölcsöt enni, de a kollégiumban csak így tudom pótolni. :S
2013. szept. 28. 17:04
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Halolajat, e vitamint igenis szedjél. Hacsak nem eszel minden nap tengeri halat, amit kétlek.

Szentgyörgyi 5000(!)mg c vitamint szedett naponta, nem véletlenül, keress rá nyugodtan erre is.

Én a helyedben az actival helyett még cinket szednék és magnéziumot, ha egyoldalú a táplálkozásod, így szép lesz a bőröd, nem fog fájni a mensi, illitve nem ürül ki a magnézium bázisod, így az izomzatod is rendben lesz.

2013. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Az utolsó válaszadó hatására rágugliztam az 5000 mg-os dologra. Valóban nagyon érdekes :D Viszont a vesekőtől kicsit félek. Biztos hogy nem sok az a 30 mg E-vitamin minden nap? Mert akkor bátran szedem, ha ez így jó. Ha nem, akkor az Activalt 2naponta szedjem? Esetleg még az érdekelne amit az L-karnitinről mondtatok. Utánaolvastam és eddig még nem találtam káros hatásáról szóló cikket. Maximum annyi hogy halszagú leszel.
2013. szept. 28. 17:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szentgyörgyi is tévedhetett,vagy mániákusává válhatott a saját találmányának. Az emberi evolúció során semmilyen körülmények között nem fejlődhetett ki 5000 mg C-vitaminra való igény, egyszerűen azért, mert az emberi történelem során egészen a por alakú C vitaminig semmilyen lehetőség nem volt arra, hogy ennek akár töredékét is bevigyék egy nap. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint a C vitaminnal az a helyzet, amit már leírtam, kérdező, te meg annak hiszel, akinek akarsz.


Az E vitamin pedig zsírban oldódó vitamin, így túladagolható, de viszonylag nehezen. Az E szedése fokozott K vitamin igénnyel is jár, emiatt inkább jó ezeket az összetett készítményeket szedni, mint egy-egy vitamint egyedileg. Halolajat tisztán is kapsz, inkább azt vegyél, ha a bogyózás feltett szándékod. És inkább sima Activalt, és ne Actival Energiát.

2013. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
L-karnitin: [link]
2013. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző nem működik éppen, addig itt egy másik: [link]
2013. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor az Actival Energiát megpróbálom lecserélni valami másra. Az a gond, hogy már megvettem. Ugye egy hónapos szedése nem okoz komolyabb gondokat?
2013. szept. 28. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!