Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szalmonella elleni védelem?

Szalmonella elleni védelem?

Figyelt kérdés

Egyik családtag szalmonellás ( reggel vitték a kórházba ), otthon fertőtlenítettem a kilincseket, WCt, konyhát, mosdót, csapokat, komplett felmosva stb.

Nem tapasztalom a tüneteket, és nem szeretném elkapni.

Köszönöm. ( Minden étel ki lett dobva ( kivéve a fagyasztott ))



2013. szept. 30. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kis pálinka. :)
2013. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ennyi elég, amit csináltál. bőven. :)

nem ír rosszat az első válaszadó. dobj be egy felest, két pohár bort és lazíts, ne stresszelj már ezen! :D

2013. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kössz. És még annyi, hogy például étel útján bekerül 3millió baktérium a szervezetbe ( fogalmam sincs mennyi, csak példát mondtam ), akkor a baktérium terjed, szaporodik, osztódik? Minél több lesz?
2013. szept. 30. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már mindent lefertőtlenítettél és még nem lappang benned, akkor már nem kapod el, amúgy nálunk is volt egyszer a családban 2 embernek és én nem kaptam el tőlük, pedig egyik a fiam volt.
2013. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösz szépen.


Egyébként ha egy-két helyen maradt volna, levegőn ezek a baktériumok mennyi ideig élnek? Lehet, kimaradt egy csempe sarka, vagy egy polc, esetleg ruhán?

2013. szept. 30. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Csuda tudja, szerintem inkább széklet útján terjed, pl amit fertőzött kézzel megfogott az illető, vagy az étel, amit gondolom azóta már kidobtál, tehát ne aggódj.
2013. szept. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!