Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Légszomj ellen?

SÜRGŐS! Légszomj ellen?

Figyelt kérdés
egyedül vagyok itthon, és eléggé légszomjam van. meg mintha valami állandóan lenne a tüdőmbe és nem tudom felköhögni.. mit tegyek? 15/f

2013. okt. 15. 23:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem nyelhettél félre valamit?

A lényeg, hogy ne pánikolj, attól csak rosszabb lesz. Ha tényleg nem nyeltél félre semmit, akkor nyisd ki az ablakot, és próbálj meg jó nagy mély levegőket beszívni. Ha egy kicsit megnyugodtál, és van otthon kamilla teátok, akkor egy lábasban forralj fel vizet, tedd bele a teát, boríts egy törölközőt a lábasra és magadra, és inhalálj. Ha nincs otthon teátok, akkor sima forró vízzel is jól eshet, megnyugtatja a légutakat, ha szárazon köhögsz. Ha esetleg van köhögéscsillapítótok- Coderit, Rhinathiol Tusso-, akkor abból is bevehetsz egyet, ha nem tudsz aludni.


Ha félrenyeltél viszont valamit, és nem tudod felköhögni, akkor jobb, ha bemész az ügyeletre.

2013. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Tekintettel arra, hogy 15 vagy, és gondolom lövésed sincs, hol az ügyelet, nyugodtan hívd fel a mentőket is, ha nem szokott ilyen rohamod lenni és még nem múlt el. Ott is elmondják, hogy ha képes vagy rá, akkor menj be az ügyeletre, s akkor meg tudod kérdezni, hogy mégis hol az ügyelet. Ha meg nem tudsz elmenni, mert pl. messze van (azért nem kéne ilyenkor mászkálnod), akkor kiküldik hozzád az ügyeletes orvost. Mindenképp mondd el a korod és azt, hogy egyedül vagy otthon!
2013. okt. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
volt már hasonló, csak akkor nem volt ennyire komoly. meg elötte nem akadt meg az étel a torkomon. mert most viszont igen.. de már vagy 5 órája,
2013. okt. 16. 00:06
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyébként a szüleid hol vannak, nekik nem tudsz szólni? Melyik városban laksz?
2013. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

a szüleim dolgoznak, én pedigfalun lakom ahonnan a legközelebbi település 30km. illetve ahol van ügyelet.

és nem, nem tudok szólni, mert elhagytam a telefonom... :(

2013. okt. 16. 00:12
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor szépen felcsöngeted a szomszéd nénit, hogy telefonálni szeretnél, mert szarul vagy. És tőle is megkérdezheted, hogy mit javasol, hisz ő gondolom tudja, hogy hol van legközelebb orvos.
2013. okt. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
én is tudom hol van legközelebb orvos.! és azt is tudom hol az ügyelet, és a kórház is.és szerintem elég viccesen jönne ki hogy negyed 1 kor csöngetek a szomszéd nénihez hogy telefonálhassak. gondolom ha még ott lenne az étel, akkor erős köhögési ingerem lenne.. nem csak légszomjam. esetleg gondoltam olyanra hogy pánikroham? vagy ehhez hasonló? eléggé pánikos vagyok és gondolom megijedtem a félre nyeléstől. vagy hasonló..
2013. okt. 16. 00:17
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha hülyén hangzik a szomszéd nénit felcsöngetni, akkor még nem pánikolsz eléggé, és túl sok levegőt kapsz. Ebben az esetben kövesd az egyes válaszadó tanácsait.
2013. okt. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ja, és ha csak fáj a kaja helye, akkor majd elmúlik, egyél kenyeret.
2013. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
nem fáj.
2013. okt. 16. 00:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!