Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fájdalomcsillapito csak...

A fájdalomcsillapito csak csillagpitja a fájdalmat, vagy el is tünteti? Ha csak csillapitja akkor miért van az hogy fáj a fejem beveszek egy saridont, és nem fáj utánna? Ha nem csillapitja, hanem eltünteti akkor miért hivják " csillapitonak"?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 16:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
:D lol csillagpit :) -g bocs :)
2009. nov. 15. 17:00
 2/12 anonim ***** válasza:
az továbbra is fáj, csak nem érzed :D a csillapító miatt.
2009. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szinaptikus idegrendszerre hat a fájdlaomcsillapito,nem tünik el a fájdalom csak nem érzed.
2009. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem. De akkor miért van az hogy ha fáj a fejem és beveszek egy fájdalomcsillapitót akkor elmúlik , de nem is jön vissza a fájdalom 1 óra múlva,hanem végleg elmúlik.


Vagy a fájdalomcsillapitonak mennyi a hatóideje amig hat? Több nap is ?

2009. nov. 15. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:
pár óra a hatásideje.
2009. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen , de végülis ha csak pár óra a hatóideje ,akkor ( maradjunk a fejfájásnál ) miért nem fáj a fejem újra akkor amikor már elmúlik a hatása?
2009. nov. 15. 19:35
 7/12 anonim ***** válasza:

azért mert előbbutóbb magátólis elmúlt volna.

ha nincs komoly bajod a fejfájás elmúlik saját magától. így mire a fájdalomcsillapítónak elvész a hatóideje már a fejed sem fájna egyébkéntsem.

2009. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha nem veszek be fájdalomcsillapitot a fejfájásra akkor mennyi idö alatt múlik el, és miért múlik el?
2009. nov. 15. 19:40
 9/12 anonim ***** válasza:

úristen...:D

nemtudom, egyénfüggő. vanhogy félóra alatt, de vanhogy egész nap fáj. ha letudod terelni magadat a fejfájásról, és eltudod foglalni magadat akkor hamarabb elmúlik, mintha egésznap az lebegne a szemeid előtt h fáj a fejed. a csillapítók is ezért jók, mert bevezsed, nemérzed, és tudsz mással foglalkozni, és amikor elmúlik a hatóideje, már nemfoglalkozol a fejfájással, és nemis fáj.

2009. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak hogy tisztázzuk nem nem fáj a fejem és nem is szokott szerencsére. Csupán egy elméleti kérdés. Azzal én is tisztában vagyok amit leirtál utolsó válaszoló , nem is erre lettem volna kiváncsi igazából. Konkrétan arra vagyok kiváncsi hogy milyen folyamatok okozzák a fejben a fejfájást, vagy éppen annak a végét amikor elmúlik ?
2009. nov. 15. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!