Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 órás ph monitorozás (szonda...

24 órás ph monitorozás (szonda orrból a gyomorba) Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sokat fáj a gyomrom, ezért szerdán megyek egy ilyen vizsgálatra. Mire számítsak? Enni, inni tudok majd míg lent van a szonda?

16/L


2009. nov. 15. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

24 órás? tükrözés, mert éngem tükröztek egyik nap gyomor másik nap máj(az sza/rabb volt) de mind a kettő fo//s volt nagyon. Szerintem ez nem lesz olyan kellemetlen mert azt mondják, hogy orron keresztűl sokkal kíméletesebb!

De figyelmeztetés egyik idősebb rokonomnak megsértették a gyomor nyálkahártyáját, mire hazatértek kocsival nem lehetett megmenteni meghgallt! JÓ tanács tükrözés után húgy érzi az ellenőrzés nem volt kielégító, maradjon a korházban vagy közelében hogy rosszúllét esetén azzonnal operálhassák.

Jobbulást!

2009. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondták hogy 24 óráig lesz "bennem" ez a szonda. Majd szerdán reggel teszik be , és csütörtökön délelőtt veszik ki.

Köszönöm a válaszod!

2009. nov. 15. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenem még nem volt, de gyomortükrözés (ujjnyi vastag kábel szájon át ledugva gyomorba és ott nézelődik a kis kamera) és "próbareggeli" (vékony csövecske szájon át ledugva gyomorba) már volt...


Ezek olyan 1-1,5 órás tortúrák voltak... :-P


Mivel az orrodon keresztül ledugott cső is a torkodon át megy le a gyomrodig, nehezen tudom elképzelni, hogy tudnál közben enni. (Jó nagyokat kell lélegezni közben, hogy az öklendezést le tudd küzdeni.)


Amúgy nekem is a gyomrom miatt volt szükség ezekre a vizsgálatokra, mert gyomorfekélyem volt.


Nem értem, hogy miért nem a "próbareggeli"-vizsgálatot csinálják nálad is, ez is arra lenne jó, hogy megállapítsák a gyomorsav mértékét. És nem mindegy, hogy ez nem 24 órás, hanem "csak" 1-1,5 óráig tart...

Azért erre kérdezz majd rá holnap az orvostól!


Sok sikert, szorítok neked holnap!... :-[

2009. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem amikor időpontot kértem a kórházba, akkor mondták hogy erre a vizsgálatra számítsak, és hogy 1-et majd ott kell aludnom vele. Ellégé félek, mert még azt is alig bírom ha megnézik a torkomat, mert rögtön hányingerem lesz. Remélem majd a nagy levegővételek segítenek =)
2009. nov. 15. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt olvastad? [link]


Szoritok neked,túl fogod élni;)

2009. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, nagyon hasznos volt =)
2009. nov. 15. 21:41
 7/7 anonim válasza:
Szia aztán hogy sikerült? Hogy élted meg ?
2023. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!