Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a H1N1 védőoltás hosszútáv...

Mik a H1N1 védőoltás hosszútávú mellékhatásai?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
ezt még senki sem tudja, mert mivel nem lett kipróbálva az oltás nem lehet róla semmit tudni
2009. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt nézzétek meg nem tudom hogy higgyek e neki. Szerintetek???

2009. nov. 17. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hiszek az ÁNTSZ-nek.Nekik érdekük,hogy fogyjon az oltóanyag.Nem lett megfelelően kipróbálva,és ez is olyan influenza,mint a többi.Nem oltatom be sem magam,sem a családomat.
2009. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
az előzővel 100%-ig egyet értek.én sem írhattam volna le jobban,én sem kérem az oltást,nem fogok bepánikolni egy normál inflienza járványtól
2009. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Az oltás összetevőit tekintve ugyan az, mint az az influenza elleni védőoltás, amit 15 éve gyártanak ugyan abban a piliscsabai üzemben.

Minden évben ugyan abba a "vivőanyagba" beleteszik az adott évben elterjedt influenzatörzseket, így történt ez ebben az évben is, csak egyes köröknek érdeke volt ekörül a 15 éve pont ugyan úgy zajló folyamat körül drámát kelteni.

15 év alatt 16millió ember kapta meg ezt az oltást és senkinek nem lett tőle hosszú távú problémája.

Amúgy nem is igazán lehetséges egy egyszer kapott szernél hosszútávú mellékhatás jelentkezése, ez folyamatosan kapott, a szervezetet folyamatosan terhelő szereknél lenne lehetséges. Nem is igazán létezik olyan szer, amit egyszer beszedsz és utána évekkel jelentkezik valami hatása, ez csak a legolcsóbb félelemkeltési módszer a világon: a jövővel ijesztgetni az embereket.

2009. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Inkább hisztek valami nóném netes pánikkeltő bloggernek, mint az egészségügynek? Bezzeg ha vakbélgyulladásotok lesz inkább fekszetek majd a sebészkés alá, mint a koporsóba...
2009. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
én nem hiszek semmilyen nóném bloggernek,nem kell felfújni ennyire.egyszerűen nem kell védőoltás ha anélkül is teljesen jól megvagyok.nem kell mindent benyelni amit a média mond.ez az én véleményem,nem valami bloggeré.
2009. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

19:23 - csakhogy ez a kérdés nem arról szól, hogy kell vagy nem az oltás, hanem arról, hogy vannak-e hosszútávú mellékhatásai, én erre reagáltam esősorban... :)

Részemről eddig is oltattam magam influenza ellen, ezután is fogom. Van elég sok beteg a környezetemben ahhoz, hogy ezt megtegyem és én magam is voltam egyszer súlyos influenzás 7 éve, iszonyatosan rossz volt, azóta oltatom magam inkább... :)

2009. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Az tény, hogy aki nem oltatja be magát, az se biztos hogy el fogja kapni az új/régi influenzát, de ha el is kapja, akkor is szinte biztos, hogy felépül (az más kérdés, hogy egy hétig otthon kell maradni, ezért kiesik a munkából).

De azt nem értem, hogy egyesek miért adnak nagyobb hitelt noname blogoknak, netes körüzeneteknek, vitamin boltosoknak, mint az ÁNTSZ-ek, vagy úniós egészségügyi szerveknek, egyetemi tanároknak és akadémikusoknak...


Legközelebb ha az autó elromik és a szerelő azt mondja, hogy a pillangó szelep tömődött el, de a saki fűszeres azt, hogy azért nem megy, mert nem biodízlet tankolsz és az autószerelőt lefizették az alkatrészgyárak, akkor is az utóbbira fognak hallgatni???

2009. nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs hosszútávú mellékhatása. Több évtizede oltanak influenza ellen, ebben most csak a vírustörzs lett kicserélve.
2009. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!