Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a TAJ szám? Hol lehet...

Mi az a TAJ szám? Hol lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Szlovákiai vagyok, de MO-ra járok fősulira, s szeretnék diákmunkát vállalni, de ez nélkül nem lehet. S azt mondják h havonta 5000 Ft-t kellene magam után fizetni. De kinek kéne fizetnem? hogy van ez?

Köszi a válaszokat!!


2009. nov. 20. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
APEH-nél, ez a társadalom biztosítási szám, amit havonta fizet a munkáltató, az iskola, vagy ha nem dolgozol, akkor saját magad. ez fedez az egészségügyben, azaz ha fizeted ingyen ellátnak az orvosi rendelőkben ha valami problémád van, ha nem vagy fedezve, akkor ki kell fizetned a költségeket.
2009. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ahogy azt előttem írták.
2009. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de azt nem értem, h ha vállalok diákmunkát, ami csak hétvégén lenne, s pár óra, nekem nagyon nem érné meg h fizessem ezt. Muszály? Mert ha bármi bajom lenne, értem tudnak jönni, v hazamegyek dokihoz, csak annyi h átmegyek a hídon, s már otthon is vagyok...
2009. nov. 20. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a diákszövetkezetnek, vagy a munkáltatónak kellene állnia ezt. Kérdezd meg a diákszövetkezetet, hogy ezt állják-e. Igazából, azért is lenne jó, mert ha van TAJ számod, akkor az iskolának kellene, hogy fizesse utánad. Tehát valamelyik a 3 közül. De inkább az iskola. Jobban jársz, ha van, mert ha történik veled vmi nagyobb baj, és nem vagy szállítható állapotban ne adj isten, akkor nem tudnak hazavinni ellátni, így Magyarországon oldják majd meg, akkor meg nagyot bukhatsz vele, mert akkor a teljes ellátás költségét fizetned kell. Viszont, ahhoz hogy itt Magyarországon ellássanak, ideiglenes magyarországi lakcímnek kell szerepelnie a lakcím kártyádon vagy személyi igazolványodban (tehát a magyarországi lakcímed, tartózkodási helyed mert akkor sem látnak el. Be kell menni a hozzád legközelebb eső APEH-hez. ott tudnak segíteni, lakcím bejelentést meg okmányirodában kel intézni.
2009. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem ez bonyolult folyamat lesz, mivel MO-n lakcímem sincs. nem vagyok kolis sem. Nálunk meg nincs olyan h diákmunka, még egy hülye TESCO sincs a közelben... :-(

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

2009. nov. 20. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó attól még TAJ-számot intézhetsz magadnak. (csak az egészségügy ezen rád eső részét (mármint az ellátást), nem lehet majd teljesíteni baleset esetén, bár nem tudom mi vonatkozik a sürgősségi esetekre)Menj be APEH-be és ott tájékoztatni fognak.
2009. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!