Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet kapni direkt vastartalmú...

Lehet kapni direkt vastartalmú csokit? Vagy melyikben lehet a legtöbb vas?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

miért pont csoki?

én úgytudom a vörös termékekben sok a vas(vörös áfonya, bor, hús)

2013. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább 70%-os kakaótartalmú csokit vegyél.
2013. dec. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért pont csoki, mert egy 3 éves gyereknek nem tudom megmagyarázni, hogy egye meg ezeket a bogyókat. nyilván valamennyit megeszik és más vastartalmú ételeket is meg még vascseppeket is kap. az én gyerekkoromban volt vastartalmú csoki is direkt a gyógyszertárban. nyilván nem csak csokival szeretném a súlyos vashiányát helyrehozni, nem vagyok hülye!!!! a kérdésemre válaszolni nem tudtál csak kritizálni a kérdést!!!!
2013. dec. 2. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy vashiányos? Ha vérvétel alapján orvos mondja, csak akkor kell pótolni. Ebben az esetben pedig bizonyára arra is kapsz útmutatást, hogy mivel és hogyan, meddig.

A túl sok vas még nagyobb probléma talán, mint a hiány.

Ha a gyógyszereket nem nyeli le, akkor vannak különféle szirupok, stb, kifejezetten gyerekek számára. Meg pezsgőtabletták.

De ha az orvos direkt nem kéri, akkor ne tömd ilyenekkel. Változatos, egészséges táplálkozás mellett nem lehet gond. :) Egyébként pedig patikában érdeklődj, mit ajánlanak, ők felsorolják neked kapásból a teljes termékskálát.

2013. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fekete ribizliben is sok a vas, nyersen a C-vitamin is.
2013. dec. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Havonta járunk vérvételre, nagyon rosszak az eredményei, alig akar beépülni a vas. szóval itt túltömésről aligha beszélhetünk.... Mindent szigorúan orvosi felügyelet mellett adok neki!!!
2013. dec. 2. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!