Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Mit tegyek?

Tudnátok segíteni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyasmihez tudnám hasonlítani a bajom mint a Tourette-szindróma. Körülbelül havonta rám jön valami hülyeség és azt csinálom akaratlanul. Kiskoromban kezdődött, az ujjaimat pattogtattam, vagy folyton köhögtem(beteg nem voltam). Olyanra gondoljatok hogy néha például a szemöldökömet húzkodom vagy ilyen apró dolgok és nem tudok ellene tenni. Nagyon kínos, nem akarom, hogy más észrevegye de nem tudok mit csinálni.



16/L



2013. dec. 6. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ez kényszerbetegség,sok fajtája van:

-érintési kényszer(folyton megérint tárgyakat,mert úgy érzi,hogy ez szükséges)

-rendezettség kényszere(minden tárgynak megfelelő szögben kell állnia,különben idegesíti a beteget és szorong miatta)

-kézmosási kényszer stb.,sok van,csak felsoroltam párat


sokan küzdenek ezzel a betegséggel,keress fel egy pszichológust vagy egy pszichiátert,mert sosem fogsz belőle kigyógyulni segítség nélkül,persze egy időre eltűnhetnek a tünetek,de idővel jelentkeznek az újabbak és másfélék,elhiszem,h cikinek találod,mivel,azok,akik nem tudnak ilyen betegségről kinevetnek miatta


(orvostanhallgató) f

2013. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az első kettő szintúgy megvan.Köszönöm a segítséged!
2013. dec. 6. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ne köszönd:),jobbulást kívánok neked!:)
2013. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!