Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maradék injekcióval mit...

Maradék injekcióval mit csináljak? Adjam oda a dokinak?

Figyelt kérdés
Holnap veszik le a lábamról a gipszet.Így nem kell tovább injekcióznom magam,de maradt 1 db.Ha holnap elviszem magammal,akkor adjam oda a dokinak?Ők még feltudják használni.
2013. dec. 8. 07:38
 1/8 anonim válasza:
71%

szerintem igen

vidd el

2013. dec. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De jó neked, hogy leszedik a gipszet. Meddig volt rajtad?
2013. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 hétig volt rajtam.Bokatörés műtéttel kiegészítve.Másfél hét fekvő,4,5 hét járó,de úgy,hogy a járó gipsz első 1,5 hetében nem léphettem rá,és a fekvőre sem.Gyönyörű volt amikor jöttem haza és fel kellett másznom a házunk emeletére (20 lépcső),és ezt 2x,mert a járóval is eljátszottam.
2013. dec. 8. 11:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú, nem semmi, a lépcsőzés nem lehetett kellemes.

Szerencsére nekem nem kell lépcsőzni ...

Nekem is bokatörés és műtét volt (7 csavar van bennem), 2 hétig fekvő, egy hete terhelhetem, de nem a teljes testsúlyommal. 23.-án veszik le nekem. Rémesek az éjszakák, állandóan megnyom ez a fránya gipsz.


Neked most milyen a lábad gipszlevétel után? Mankózol? Rá tudsz állni teljesen? Nem sorvadott el a vádlid?


Milyen most

2013. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A lépcsőzést úgy oldottam meg,hogy mikor kiengedtek a kórházból akkor hátramenetben "seggelve" jöttem fel.Ebben az volt még a poén,hogy a lépcső utolsó részében nincs korlát amibe kapaszkodhattam volna.Ráadásul leesett a vérnyomásom az erőlködésben így az ájulás határán voltam.Az utolsó fokokat már négykézláb tettem meg.Aztán állj fel 1 lábbal.Ráadásul nekem az erősebbik lábam van eltörve.aztán gipszcserénél lefele szintén ülve jöttem le.Ez azért könnyebb volt.Aztán felfele már végig négykézláb mentem fel.Azóta nem mentem le.

Én csak egyszer használtam mankót,amikor gipszcsere volt.Azt is csak addig amíg a kocsiból beugráltam a váróterembe bejáratáig.Egy picit ácsorogtam,aztán mivel nem lehet lógatni felpakoltak egy hordágyra.Utána már tolószékkel toltak ki a kocsiig.Nekünk itthon a mamámnak volt ilyen kerekes járássegítője.Én azzal kocsikáztam a lakásban,úgy hogy ráültem és a jó lábammal löktem magam.És mint a rákok háttal közlekedtem.Így nagyon jó megkíméltem a lábamat.

Szerencsére nekem nagyon jó alvókám van.Amióta nem fáj azóta kitapasztaltam,hogy hogy a legkényelmesebb.Már a kórházban alkottam ami az alvást illeti.Én az oldalamon tudok a legjobbakat alkotni,de ehhez le kellett vennem a lábam a szánkóról amin folyamatosan kellet volna lennie a lábamnak.Ami baromira kényelmetlen,ezért én folyamatosan levettem pihentetni a dokim nagy örömére,aki nem győzte visszapakolni a lábamat :)

Azt még nem tudom,hogy mennyire tudok majd rálépni,mert csak holnap veszik le.De folyamatosan mozgatom a lábam a gipszen belül is,meg sokat mászkálok.Én már egy ideje minden segítőeszköz nélkül tudok menni.

Bocsi ez egy kicsit hosszú lett.

2013. dec. 8. 12:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Majd holnap megírom,hogy mennyire tudtam ráállni.Azt nem tudom,hogy nekem hány csavar lett berakva,csak azt,hogy 10 öltéssel varrták össze.
2013. dec. 8. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Szegény, látom neked sem könnyebb. Örülök, hogy ilyen hosszan írtál, nagy segítség nekem. Ja, persze látom már, hogy ez mai kérdés, akkor majd légy szíves írj holnap, mert én eléggé el vagyok keseredve, nehezen viselem és egyéb gyomorproblémáim is terhelnek ....


Nekem szerencsére nem kellett egyedül "közlekedni". Kórházban a párom vitt, ott kerekes szék, törött láb fel egy másik székre, én sem bírtam lógatni, meg nem is szabad, lógatás után 10 percre rá, már feszíti szét a gipszet, annyira dagad. Itthon kerettel és ritkán mankóval közlekedem, de többnyire még fekszem. nem is igazán tudom, hogy ezt mennyire lehet terhelni, túl sok utasítást nem kaptam ez ügyben, a kérdések meg mindig itthon jutnak eszembe.


Jobbulást neked!


Apropó, te kell majd gyógytornára járj? Minden írj le légyszi. :)

2013. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam privit.
2013. dec. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!