Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggódás miatt bekövetkezhet...

Aggódás miatt bekövetkezhet bármilyen haláleset?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert valaki azt mondta nekem, hogy az aggódás miatt meg lehet halni fiatalon. Kíváncsi vagyok a válaszokra.

2013. dec. 13. 07:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Olyanról én nem hallottam, hogy valaki közvetlenül az aggódásba halt volna bele.

Az viszont igaz, hogy az aggódás egy stresszes állapot ami hosszú távon forrása lehet különböző betegségeknek. Konkrétan egyes daganatos betegségek előfordulását nagyban elősegítheti a stresszes életmód.

Illetve már meglévő szív és érrendszeri betegség esetén el tudom képzelni, hogy egy ilyen stresszhelyzet szívinfarktust idézhet elő. De ebben az esetben sem közvetlenül az aggódás a kiváltó ok, hanem egy már meglévő betegség.

Egy egészséges ember nem fog belehalni az aggódásba, szvsz.

2013. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!