Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet egészséges az E. jelzésű...

Lehet egészséges az E. jelzésű összetevő? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy az E-k nagyon egészségtelenek, tegnap viszont azt hallottam, hogy nem feltétlenül. Pl. Lehetnek jó ásványi anyagok. HOGY VAN EZ?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 20. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Az E300 például éppen a C-vitamin. Az E330 a citromsav. A E422 a glicerin. Egyszerűen minden élelmiszer-adalékanyag kap ilyen jelölést, ennyi a rendszer. Nem kell minden biopropagandát elhinni, a legtöbb E teljesen ártalmatlan.
2013. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a 600 felettiek károsak.
2013. dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem igaz. E901: fehér és sárga méhviasz. Kétségtelen, hogy vannak 'gázos' E-k, de legalább próbáljunk egy kicsit tudatos fogyasztó módjára viselkedni és kicsit kiművelődni ezekből, mielőtt elkezdjük az összeset a sátán művének kikiáltani... E948: oxigén. E950-967-ig különféle édesítőszerek, amiket szoktak ugyan károsnak kikiáltani, de legalább annyian meg direkt keresik a termékekben őket. Ezek közül is az E967 a xilit, amelyikre a legnagyobb bio-ezo-öko hívő se mondhatja, hogy nem természetes.
2013. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!