Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tünetmentes, kezelt epilepsziá...

Tünetmentes, kezelt epilepsziás jelentkezőt is felvesznek orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

2013. dec. 28. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
igen
2013. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Persze. Legfeljebb nem leszel agysebész, de egy tünetmentes epilepszia nem nagy cucc.

(én is az vagyok)

2013. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs orvosi alkalmassági az egyetemre, de az első félévben mindenkit kivizsgálnak.
2013. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tőlem senki nem kért a felvételi előtt papírt az egészségi állapotomról. Viszont amikor Németországban elkezdtem dolgozni, kért egy igazolást az egészségügyi hatóság, hogy nincs semmilyen krónikus betegségem. Ha lenne, nem tudom, kiadták-e volna a működési engedélyemet - más kérdés, hogy ha pl. egy középkorú kolléga lesz időközben cukorbeteg, és esetleg nehezen beállítható, mit csinálnak vele. Az engedélyét egész biztosan nem vonnák be, de a munkáltató vsz. nem lenne boldog tőle. Szóval az egyetemet egész biztosan elvégezheted, csak jól gondold meg, hogy mit szeretnél később csinálni - "szent orvosi hivatástudat" ide vagy oda, a kórháznak csak 60 kiló fehérje vagyunk a munkaerőpiacon, és az a "jó áru", akit rommá lehet hajtani. Mindazonáltal a helyedben megkérdeznék egy üzemorvost erről (nekem ez nem a szakterületem).
2014. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!