Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy es mit ihat egy cukorbete...

Hogy es mit ihat egy cukorbeteg? "alkohol"

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6eve vagyok cukorbeteg es most jott el azaz ido,hogy alkoholt fogyasszak! Kicsit felek ..mert nem tudom mit lehet inni es mit nem . Hallottam,hogy a vodkat es a vhiskit lehet mert az leviszi a cukrot. ez igaz? :) a vodkaval amugy is szimpatizalok , szoval ha ez igaz,hogy leviszi az nagyon jo lenne. Koszonom szepen elore a valaszokat!
2013. dec. 30. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem igaz!!! Az alkohol maga emeli a vércukorszintet! Maximum egy kis száraz bort,pezsgőt ihatsz. Azt se sokat.
2013. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El ne hidd, hogy leviszi !

Alkohol mérgezésnél , akinek van normál inzulin termelése , igen ott leeshet a vércukor szint, ez egy tünet, de egy cukorbetegnél nem !!

Tökéletes választ írt az első.

2013. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Be kell számítani szénhidrátforrásként.
2013. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából mindenkinél más, iszol, mérsz, eszel, ha kell. Kitapasztalod. Én simán iszok cukorbetegen, egyedül a rövideket kerülöm, mert az simán felborítja.
2013. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az alkohol tartalmú italokról: a cukros likőrök, desszertborok, édes és félédes pezsgők, barna sörök erősen emelik a vércukrot, ezért kerülendők. A világos sörök mérsékelt vércukoremelkedést okoznak, ennek alapján alkalomszerűen 1 pohárnyi mennyiséggel fogyaszthatók. A száraz borok, "diabetikus" sör és főként a tömény szeszkészítmények gátolják a máj cukorleadását, ezért a vércukor meredek eséséhez vezethetnek. Ezért az tanácsolható, hogy csak ritka alkalmakkor, maximum 1 pohárkával (5 cl-nyi) éljen vele a cukorbeteg, és egyidejűleg mindig fogyasszon némi szénhidrátot is.


Részletek: [link]

2013. dec. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába cikkezel, ez az elmélet. De nekem pl. a bor semmit se csinál...
2014. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia. Cukorbeteg vagyok, és minden féle fajta alkoholt iszom..Vodka, Whisky, Pezsgő,Bor, Absint bármit.. de mindenbőől KEVESET.és sose keverd őket össze, mert ha iszol, akkor egyértelműen táncolsz mozogsz, ami leviszi a cukrodat.Legyen nálad mindig Cukorka vagy keksz.

HA szereted az energiaitalt akkor mielőtt alkoholt iszol előtte igyál egyet meg utána is, és reggel nem lesz baj

2014. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!