Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok már koncentrál...

Miért nem tudok már koncentrálni? Ez már kóros, vagy természetes? 18/l

Figyelt kérdés

Hiába olvasom a tankönyveimet, van, hogy csak a szememmel olvasom a leírtakat, de az agyamig nem jutnak el az információk.


De filmeket is "tudok úgy nézni", hogy azt sem tudom, mi van. Hallom ki mit mond, de nem jut el a tudatomig stb.

Állandóan elkalandozik a figyelmem, nagyon idegesítő, és nagyon lassítja a tanulást.

A jegyeimmel amúgy nincs baj, azért gimiben nem kell olyan sokat tanulni kis idő alatt, de azért mégis zavaró, hogy ez van.


Illetve régebben voltam kórházban (szociális fóbia, generatív szorongás stb. miatt), az ottani gyerekek kaptak is valami gyógyszert, ami segített nekik koncentrálni, de gondolom nekik vmi hiperaktivitás vagy ilyesmi lehetett a bajuk, azért kapták. A gyógyszer nevére már nem emlékszem, de dicsérték.


Szedtem ginkgobiloba kapszulát, de semmit sem ért.


Mitől lehet ez, és hogyan lehet ezen javítani?



2014. jan. 5. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szűz vagy még?
2014. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami releváns ötlet esetleg?
2014. jan. 5. 18:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam: Ritalin volt a neve a gyógyszernek.
2014. jan. 5. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már kiskorod óta fennállnak a tünetek, akkor lehet hogy figyelemzavaros vagy (ADD). A neve figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, de vannak akiknél csak a figyelemhiány tünetei jelentkeznek. Van hiperaktivitáshoz társuló és hipoaktivitáshoz társuló figyelemzavar is. Ezt orvos diagnosztizálja, komoly teszteket végeztetnek, és ő írhat csak fel gyógyszert is. Itt írnak róla többet: [link] A tünetek valakinél erősebben, valakinél gyengébben jelentkeznek. Felnőttként gyakran társulnak hozzá szociális fóbiák.

De ha ez nálad csak időnként jelentkezik, és nem kiskorod óta, akkor nem ez a bajod. De orvoshoz akkor sem árt elmenned.

2014. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem hinném, hogy hiperaktív volnék, sőt, inkább lassú típus vagyok.


Hipoaktivitás..hm, azért annyira súlyos eset csak nem lehetek, na meg nem kiskoromtól van jelen a koncentrációzavar. Nem tudom miért van ez most, biztos a stressz, de nem tudom mit tegyek ez ellen.

2014. jan. 6. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom a ritalin szedését sem neked sem más gyereknek... én sem engedném hogy evvel tömjék a gyerekem...

[link]

2014. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mivel nem vagyok hiperaktív, így nem is írnák fel.


De van valami természetes alapú szer, ami segít ezen a problémán?

2014. jan. 6. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!