Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindig ehes vagyok. Mitol...

Mindig ehes vagyok. Mitol lehet ez?

Figyelt kérdés
Orankent ehes vagyok..mar reggel halal ehesen ebredek eves utan gyengeseg fog el..fekvo helyzetben jobban erzem az ehseget. Ha nem eszek mindjart mikor ehes vagyok elgyengulok.ha ehes vagyok akk nem tudok gondolkodni es furan erzem magam...valakinek hasonlo?
2014. jan. 10. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a vércukrodat, inzulinszintedet.


Elképzelhető, hogy túl magas az inzulinszinted, ami az inzulinrezisztenciával van összefüggésben.

A standard magas inzulinszint étkezések között annyira lecsökkenti a vércukrot, hogy képtelen vagy koncentrálni, ideges leszel, szédülsz stb...


Érdemes életmódot váltani, tehát nem túl sok gyorsan felszívódó szénhidrátot fogyasztani, helyette lassan felszívódókat enni, ami nem emeli hirtelen a vércukrot. A hirtelen vércukor emelkedés, hirtelen inzulinválaszt vált ki, ami gyorsan leviszi a vér cukorszintjét, de emiatt újra éhes leszel rövid időn belül, és fáradságot is érzel evés után. A folytonos cukorterhelés pedig végül alapból magas inzulinszintet eredményez, aminek fent leírtak a következményei.


Remélem érthetően írtam le...

2014. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ertheto koszonom...a cukrom nem esik le.merem.most is ettem es ehes maradtam..korog a gyomrom tovabbra is..
2014. jan. 10. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem. Egy terheléses cukorvizsgálat viszont nem ártana, mert sajnos az éhgyomri cukorból még nem sok mindent lehet megtudni. Szerintem beszélj orvossal.


Pajzsmirigy probléma is állhat a háttérben, ami természetesen kihat a szénhidrát anyagcserére. Én a hormonjaimat is megnézetném.

2014. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!