Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérjek vérvételre beutalót...

Kérjek vérvételre beutalót vagy valami más ötlet?

Figyelt kérdés

Igazából utoljára 8 éves koromban voltam vérvételen kb, ami nem most volt.. Nem is igazán tudom, hogy hol vagy mit mondjak, gondolom a körzeti orvostól lehet kérni beutalót.

Az a problémám, hogy hónapok óta csomókban.. de tényleg rettentő sok hajam hullik ki (amit eddig persze a mindennapi hajvasalásra fogott mindenki, ahogy én is), egy nap többször is megszédülök és le kell ülnöm, mert úgy érzem össze is eshetnék. Az egyik szememre fél-1 órákra teljesen homályosan látok majd megszűnik és újra élesen látok, emellett pedig nagyon-nagyon fáj a fejem.

Nem hinném, hogy a hajhullás csak a hajvasaló miatt lenne, szerintem ezek azért összefüggenek.. esetleg valami vitaminhiány, vagy nem tudom..

Ami az evést illeti.. elég rendszertelen, van hogy egy napig egy szendvicset eszek, van hogy nagyon bezabálok, eléggé összevissza van, és mivel válogatós vagyok, ezért nem mondanám, hogy mindenből megvan a napi szükségletem ami a vitaminokat, meg az ilyeneket illeti.

Szerintetek kérjek egy vérvételre beutalót, hátha kiderül , hogy valami más baj van?


2014. jan. 12. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, mond el ezeket a problémáidat, és ő tudni fogja, hogy milyen vizsgálatokra kell ez ügyben elküldenie. És ebben valószínűleg lesz vérvétel is, de az is elképzelhető, hogy nem csak szimpla általános vérkép, hanem a betegség kiderítése okán is egyéb értékeket fognak nézni.

De amúgy, ha nincs is semmi bajod, akkor is kérheted a háziorvostól, hogy küldjön el általános vérképre.

2014. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérj, ha évente kersz a semmire, akkor meg nem fog orditoznin a háziorvo. Sőt ha rendes ad egy duplapecsetes surgossegit( másnap soron kívül kb 5p várakozás után leveszik a vert és aznap lesz lelet, meg sorba se kell állni, mert a kórházban van egy aurgossegi lelet kiadó)
2014. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.:)

Simán odamehetek úgy ha konkrétan beteg nem vagyok, csak vérvételre beutalót szeretnék kérni, vagy az nem így müködik?

2014. jan. 12. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:

menj orvoshoz, mondd el a panaszaidat. esetleg fogorvost is felkereshetsz, mert egy rossz fog sok bajt tud okozni.


az étkezésed meg próbáld meg normalizálni, egyél több gyümölcsöt, főtt ételt, ha van rá lehetőséged.

2014. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fogaimmal nincs baj, fogszabályzós lévén, 3 hetente járok, állandóan ellenőrizve van. Nem csak a fogszabi.:)

Köszi a válaszokat!:)

2014. jan. 12. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egeszsegesen kértem, kaptam.
2014. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem mondom hogy ez a bajod de nekem is volt olyan hogy délbe alig álltam a lábamon olyan fáradt voltam (hosszú hetekig mindenki azt mondta nyugi őszi fáradtság de csak nem múlt el én meg már bőgtem a fáradtságtól néha) és rettenetesen fájt a fejem. mióta szedek multivitamint azóta sok energiám van meg a fejem is nagyon ritkán fáj. Lehet nálad is valami vitamin hiányról van szó, remélem semmi komolyabb. majd ízért írd le mi lett.
2014. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja egyébként a látás romlás meg az erős fejfájás migréntől is lehet én is migrénre való gyógyszert szedek mert 5 fajtát próbáltam 2esével szedtem egyik sem segített. viszont a hajhulláshoz ennek szerintem nem sok köze lehet mármint a migrénhez(max a vitaminhiányhoz). 7es voltam
2014. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vérvétel+általános vizeletvizsgálat.Ez az alap...
2014. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!