Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás után miért nem éreztem...

Véradás után miért nem éreztem felfrissülést?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy véradás után 1 nappal jól eső frissességet éreznek a testükben. Én nem éreztem semmit, még másnap is fáztam és nagyon aluszékony voltam. Az egészségügyi állapotom rendben van.
2014. jan. 13. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy optimuma annak, hogy a vérben mennyi legyen a vörösvértestek aránya. Ha túl kevés, akkor a vér nem szállít elég oxigént, ha túl sok, akkor pedig túl nagy a vér viszkozitása, így a mikrokeringés romlik. Az emberek többségénél valamivel több a vörösvértest, mint ez a matematikai optimum (a természet valószínűleg így készül fel az esetleges sérülésekre, vérveszteségre), így ha vért adnak, feltételezem, hogy ezért érzik frissebbnek magukat. Ha Nálad ez az érték eleve kissé alacsonyabb volt, akkor a véradással nem az optimális felé közeledik, hanem attól távolodik a vörösvértestjeid aránya, ezért lettél fáradt. Ha ez rendszeres, akkor inkább ne adj vért.
2014. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
tölem már sok vért vettek de soha nem éreztem ilyet, de fáradt sem vagyok soha utána. pedig most 3 hét alatt 10 kémcsövel levettek. mondjuk ezt nem véradás miatt hanem vizsgálatok miatt.
2014. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Kedves 16:06-os, egy kémcső kb. 6-8ml (fajtától függ), az összesen 60-80ml vér vesztése 3 hét alatt. A teljes keringő térfogat nemtől, testmérettől függően, felnőtteknél kb. 4,5-5,5 LITER. Magyarul a vérveszteséged nudli volt egy véradáshoz képest (ahol 10 perc alatt 450ml jön le).
2014. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tervezek több vért adni, amikor beszúrták a tűt a vénámba, azt se tudtam, hol vagyok, nagyon rosszul éreztem magam 15-20 másodpercig, elzsibbadt az agyam és furcsa zajokat hallottam (ájulás-szerűség lehetett, bár még nem ájultam el soha). Utána egész nap fájt a karom és mint mondtam, fáztam és álmos voltam. Szeretek segíteni az embereken, de ezt kihagyom :)
2014. jan. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!