Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sportolok és elég sokszor...

Sportolok és elég sokszor röntgeneztek. Többi lent. Káros ez?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe 4 szer voltam röntgeneztettve előtte is voltam.ma is röntgeneztek ez káros?

2014. jan. 17. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha káros lenne nem röntgeneznének. Ennyitől semmi bajod nem lesz.
2014. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam oda hogy azt se tudom hányszor voltam röntgenezve már úgy szolnak nekem hogy gyere x......y kérdezik hogy már megint mit csináltál mert sportolok és vannak baleseteim
2014. jan. 17. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Röntgen okozta kárhoz napokig folyamatos röntgennek kéne kitenni téged. Az a fél perc semmit se számít.
2014. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De kb 20 szor röntgeneztek és ez rákkeltő
2014. jan. 17. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
20x, az 10 perc. Mint már írtam napokig FOLYAMATOSAN kéne röntgennek kitenni téged, hogy káros legyen.
2014. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha kell a röntgen, akkor kell. Ezzel nincs mit tenni. Ez a táblázat pedig azt hiszem, mindent megmagyaráz:

[link]

2014. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy még csak 13 éves vagyok
2014. jan. 17. 22:41
 8/10 anonim ***** válasza:
8%

Igen káros.


Nem kell engedned kitenni magadat röntgensugaraknak. Kérdés, hogy szüleid miért engedik?


Sportolsz ez fantasztikus, látod mások is sportolnak. Sportot űznek abból, hogy értelmetlenül röntgen kezelnek embereket. Jogos hogy ebben problémát látsz, csak fiatal vagy még hozzá, hogy ezen változtatni tudj.

2014. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon káros. Nem véletlen, hogy a kezelőszemélyzet mindig beáll az ólomüveg mögé...

Minden alkalommal kell adjanak neked egy ólomkötényt, amivel letakarhatod a többi testrészed, amit épp nem röntgeneznek. Persze ezt sokszor "elfelejtik" és rájuk kell szólni. Én azt szoktam mondani nekik, hogy ha annyira nem káros ez az egész, akkor miért nem állnak ide mellém ahelyett, hogy bemennének az ólomüveg mögé? Erre általában odadobják az ólomkötényt és kussolnak.

2014. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő, ti teljesen hülyék vagytok, nézzétek már meg légyszíves az előzőleg linkelt k.... táblázatot! Azon egyáltalán nem csodálkozom, hogy a röntgenszemélyzet, akik naponta csinálnak 200 röntgent, beállnak az üveg mögé. Ne haragudjatok, de azt azért nem várhatjátok el, hogy puszta együttérzésből a napi 200 röntgent végigállják mellettetek, mert a sugárzásnak már valóban van egy mennyisége, ami káros. De ez nem egy, nem kettő, nem négy darab röntgent igényel.
2014. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!