Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lyukas a mandulám?

Lyukas a mandulám?

Figyelt kérdés

18F vagyok és sokszor volt már tüszős mandula gyuladásom.

Most lyukak vannak benne. Van ahol befortak ezek a kráterek és látszik a nyoma de ahol a lyuk van abban fehér igen kellemetlen szagú fehér keményebb dolgok vannak.

Lepiszkáltam párszor már.

De hullik a hajam a homlokom kétoldalánál kicsitt meg is kopaszodtam és lehet genetika meg ilyenek de félek hogy gócos lehet.

A műtétet elkerülném inkább de félek.

Sokáig nagyok voltak de mióta rendszeresen szedek c vitamint látszik hogy sokkal kissebbek már.

Mit lehet tenni? Vagy ez "természetes"?


2014. jan. 19. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tuszosmandulagyulladas. Azok a fehér pockok a tuszok.
2014. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen "heges" mandulákra nincs más megoldás,mint a műtét. Vagy ott marad,de akkor az góc a szervezetben,ami a hajhulláson kívül ízületi,szívizom betegséget is okozhat. Mást sajnos nem lehet vele tenni. De először is menj el gégészetre,ott megmondják szükség van-e a műtétre.
2014. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem természetes. A férjemnek volt ilyen. Először azt mondta neki a fül-orr-gégész, hogy beképzeli az egészet (ekkor már folyamatosan gyulladt volt a bőre, és hullott a haja rettenetesen). Végül elment egy másik fül-orr-gégészhez, aki azt mondta, hogy azonnal ki kell venni, örüljünk, hogy nem okozott ízületi problémákat már. A testvérem például gyerekként már járni sem tudott, mire kivették a manduláját, annyira be volt neki gyulladva. A műtéttől elhiszem, hogy félsz, de sok helyen altatásban végzik, így a felépülés a rossz, de ahhoz adnak fájdalomcsillapítót, így az is elviselhető.
2014. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Füllorrgégészetere kell beutalló? és ott van ez a góc kutatás vérvétel?
2014. jan. 19. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló,csak időpontot kell kérni a legtöbb helyen. És beutalnak minden szükséges helyre,vérvételre is.
2014. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Dohányzom 4éve nem tudom mennyire számítez...

Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 19. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát,nem segít rajta,de közvetlenül nem befolyásolja a gócokat. Az anélkül is megvan.
2014. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell beutalo, háziorvos adja ki. Ha sürgős akk nem kell.
2014. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!